پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمر روستای تنگ چنار مهریز با حضور مسئولین استان و شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ زارع زاده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در مراسم افتتاح این پایگاه با تشکر از خیر پروژه و همه افرادی که در افتتاح این پایگاه امدادی همکاری داشتند، گفت: پروژه های عمرانی نیازمند کمک های خیری و پیگیری تامین اعتبارات دولتی و زمان بر هستند .

وی افزود: با افتتاح این پروژه ، خدمات رسانی در این مجموعه به نحو مطلوب انجام خواهد شد.

محمود زارع مشاور استاندار یزد گفت: سفر ریاست جمهوری به استان در سال ۱۴۰۰ با ۱۵۰ مصوبه برای استان در حوزه های مختلف عمرانی، زیرساختی، فرهنگی، اجتماعی همراه بود که مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به حوزه های فرهنگی، اجتماعی، امدادی، بهداشت و درمان و ورزشی اختصاص داده شد.

وی با اشاره به سفرهای استاندار یزد به شهرستانهای استان تصریح کرد: سفر به شهرستان مهریز مصوبات خوبی در برداشت که یکی از اهداف این سفرها، مشاهده پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف در شهرستانها بود که با تامین اعتبار، پروژه ها سامان پیدا کند.

او یکی از این پروژه ها در حوزه بهداشت و سلامت و پایگاههای امدادی را پایگاه امداد و نجات دهستان تنگ چنار عنوان کرد و گفت: به دلیل حساسیت موضوع و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت، مبلغ ۲ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص پیدا کرد و پروژه به اتمام رسید.

زارع اظهار امیدواری کرد: با تامین اعتبار دیگر دور دوم سفر ریاست جمهوری به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای پروژه های نیمه تمام هلال احمر، شاهد بهره برداری از پروژه های این نهاد باشیم.

حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز ضمن تشکر از تمام کسانی که در این پروژه تلاش داشتند بیان کرد؛ این پروژه با همت خیرگرانقدر آقای حسینی، مسئولین شهرستان و استان و تامین اعتبارات دولتی به اتمام رسید و افتتاح شد.

وی افزود: هرچند زمان تکمیل این پروژه طولانی شد لیکن اکنون فضایی در خور و شان امدادگران و نجاتگران راه اندازی شد تا در حوادث خدمات رسانی کنند.

ملک زاده مدیرکل مدیریت بحران یزد گفت: با توجه به حادثه خیز بودن این محدوده شاهد تلفات و اتفاقات ناگواری بودیم که خوشبختانه مشکل جاده این منطقه با تدابیر صورت گرفته برطرف شده و شاهد کاهش خسارات جانی و مالی در حوادث این منطقه هستیم.

وی با اشاره به فعال بودن قریب به ۴۵ هزار نفر در جمعیت هلال احمر اضافه کرد: هدف مجموعه های امدادی در کشور این است که در زمان وقوع حادثه هم فرد حادثه دیده بتواند با اقدامات پیشگیرانه خودش را نجات دهد و هم اگر حادثه ای برای همنوعانش رخ داده جان آنها را نیز نجات دهد و خسارات مادی و معنوی که گاها جبران ناپذیر است را به حداقل برساند.