شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اینکه شهرداری بصورت روزمره و با خدمات متنوع با عموم مردم در ارتباط است، گفت: وظایف شهرداری حوزه ای گسترده و به وسعت تمام نیازهای شهر است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ ابوالقاسم محی الدینی با اشاره به اینکه خدمات و وظایف شهرداری از گستردگی بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد: حوزه وظایف شهرداری حوزه گسترده‌ای به وسعت همه نیازهای شهر است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل هم نمی‌توان شهرداری را خلاصه در پروژه‌های عمرانی یا فضاهای سبز و مسائل فرهنگی کرد بلکه هر موضوعی که یک شهر زنده با آن سر و کار دارد، در واقع بخشی از وظایف شهرداری است.

شهردار یزد ادامه داد: این وظایف و خدمات به صورت مستقیم و غیر مستقیم همه روزه با زندگی عموم مردم در ارتباط است و به همین دلیل هم اهمیت فعالیت‌های شهرداری بسیار بالا است.

محی‌الدینی گفت: در حال حاضر ۱۰ سازمان و پنج منطقه و پنج معاونت که در شهرداری یزد فعالیت دارند، هر یک فعالیت‌های بسیار گسترده و متعددی را به صورت روزانه انجام می‌دهند.

وی افزود: به عنوان نمونه در حوزه‌های عمرانی، شهرداری یزد در حوزه احداث مسیرهای جدید، آزادسازی و تملک‌ها برای احداث این مسیرها، بازمهندسی تقاطع ها، آسفالت و موارد بسیار مختلف دیگر شهرداری مشغول به فعالیت است.

شهردار یزد ادامه داد: این گستردگی خدمات و وظایف در حوزه‌های مختلف دیگر هم وجود دارد و به نوعی می‌توان گفت که هر بخش شهرداری وظایف و خدمات بسیار گوناگونی را مرتبط با امور روزمره شهروندان انجام می‌دهد.

محی الدینی گفت: با توجه به این حجم گسترده خدمات و وظایف، تمام همکاران من در بخش‌های مختلف شهرداری همه تلاششان را به کار گرفته‌اند که بهترین خدمات و فعالیت‌ها را ارائه دهند تا بالاترین میزان رضایت شهروندان جلب شود.