مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: روزانه ۲ هزار مگاوات برق در نیروگاه‌های استان یزد وارد مدار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، ابوالفضل اسدی، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۹۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده‌ نیروگاه‌های کشور است، گفت: در استان یزد دو هزار و ۸۳۰ مگاوات ظرفیت نامی داریم.

وی به اقدامات انجام شده شرکت برق منطقه‌ای یزد برای گذر موفق از پیک تابستان ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: سرویس و نگهداری ۱۰۰ درصدی شبکه‌های برق، آمادگی نیروگاه‌های استان، اضافه شدن ۱۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در مدار و توسعه شبکه‌های برق از جمله این اقدامات است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان اینکه تأمین برق مورد نیاز صنایع، یکی از اولویت‌های جدی این سازمان در استان است، گفت: در سال گذشته هیچ مورد قطعی برق صنایع نداشتیم و بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف به صنایع پرداخت شده است.

اسدی در مورد همکاری صنایع در برنامه پیک بار تابستان امسال، گفت: در همین راستا صنایع به سه گروه تقسیم شده که ۹۰ درصد آنها شامل صنایع کوچک و واحدهای صنفی صنعتی همانند بخش خانگی فعالیت خواهند کرد،‌ برای واحدهای صنعتی داخل و خارج شهرک‌های صنعتی از ۲۰ خرداد تا ۱۷ شهرویور نیم روز صرف جویی از ساعت ۱۱ تا ۲۳ درخواست شده و در مورد صنایع بزرگی که تعداد آنها در کشور ۳۰۰ واحد است، مشارکت از طریق بخشی از بار از ساعات اوج به ساعت غیراوج و نیز تعطیلات و تعمیرات در زمان پیک را خواهیم داشت.

وی در خصوص پاداش کاهش مصرف برق خانگی در استان یزد هم گفت: طرح پاداش کاهش مصرف برق خانگی از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه اجرایی می‌شود و همه مشترکان می‌توانند با کاهش مصرف برق خود پاداش دریافت کنند.

اسدی اظهار داشت: پاداش ماهانه مشترکان در مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است و اگر مشترکی زیر ۱۵۰ کیلووات ساعت مصرف کند به ازای هر کیلووات دو هزار تومان پاداش معادل ۲۰ برابر هزینه برق مصرفی در این پله ۱۰۰ تومان دریافت خواهد کرد و اگر مشترکی ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات مصرف داشته باشد به ازای هر کیلووات ساعت ۱۵۰۰ تومان و در پله‌های بعدی ۱۰۰۰ و ۵۰۰ تومان پاداش خوش مصرفی از وزارت نیرو دریافت می‌کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در موضوع صرفه جویی در بخش ادارات استان نیز گفت: ادارات موظف هستند کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و ۶۰ درصدی در ساعات غیراداری را دنبال کنند.

وی اوج زمان همکاری برای کاهش پیک مصرف را ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد ذکر کرد و گفت: حداکثر همکاری در این ایام به ۴۰۰ مگاوات خواهد رسید ولی در این ایام شاهد تعطیلات و تعمیرات صنایع بزرگ در استان خواهیم بود.