مدیر شهرداری منطقه چهار یزد گفت: با هدف کاهش بار ترافیکی در بلوار اصلی آزادشهر، درخواست چندین ساله اهالی منطقه پاسخ داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سید ابوالفضل کشفی، مدیر شهرداری منطقه چهار یزد گفت: طی درخواست های چندین ساله اهالی آزادشهر، تاکید استاندار یزد، بازدید شهردار یزد و پیگیری های نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، قسمتی از بار ترافیکی بلوار شهید واعظ به بلوار شهید موحدین انتقال خواهد یافت.

وی با بیان اینکه این بلوار در راس آزادسازی های منطقه قرار می گیرد، افزود: اهم مشکل این فاز، آزادسازی حد فاصل قلعه خیرآباد تا ابتدای بلوار ۵۰متری ایجاد شده در انتهای آن است.

مدیر شهرداری منطقه چهار یزد عرض این قطعه از بلوار را ۵۰ متر و طول آن را یکهزار متر بیان کرد.

کشفی تصریح کرد: این مسیر سی و پنج هزار متر مربع آزاد سازی دارد که فقط ۳۰ درصد آن انجام شده و باتوجه به پیگیری اهالی منطقه، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان مربوطه، آزادسازی این مسیر با دستور تاکیدی شهردار یزد در اولویت قرار گرفته است.

وی اعتبار آزادسازی املاک این مسیر را ۲۸۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

کشفی از اهالی این منطقه خواست تا برای تسریع در روند اجرایی پروژه، نسبت به آزادسازی املاک خود همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند تا بزودی این مهم محقق شود.

وی ادامه داد: عملیات عمرانی این پروژه شامل آزادسازی، سنگ جدول، زیرسازی و … است.