معاون اداره کل ثبت اسناد و املا‌ک استان یزد از رشد ۱۳ درصدی ثبت شخصیت های حقوقی در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محسن صحرایی در این خصوص اظهار داشت : بعد از ابلاغ شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب ، قرارگاه مهار تورم و رشد تولید در این اداره کل تشکیل شد.

وی افزود : در این قرارگاه که محوریت مدیر کل و با حضور معاون امور اسناد و روسای ادارات ثبت شرکت ها تشکیل گردید ، محورهایی از شعار سال که با فعالیت های اداره ثبت مرتبط است مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اداره کل ثبت اسناد یزد با اشاره به اینکه تثبیت شخصیت حقوقی و حمایت از شرکت ها نقش اساسی در رشد تولید دارد ، خاطرنشان کرد : در این راستا ، این اداره کل با تمام توان در حمایت از صاحبان فکر و اندیشه و تولید قدم برداشته به طوری که در ۲ ماهه اول سال جاری موفق به ثبت ۲۸۰ مورد شخصیت حقوقی در استان شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است .

صحرایی ادامه داد : در همین راستا میانگین زمانی بررسی پرونده های تغییرات انواع شخصیت حقوقی در ۲ ماهه ابتدای سال به ۱٫۵ روز و میانگین زمانی بررسی پرونده های تاسیس انواع شخصیت حقوقی به یک روز کاهش یافته است.

به گفته وی ، همچنین میانگین زمانی بررسی تعیین نام شرکتها در ۲ ماهه سال جاری به کمتر از یک روز کاهش یافته است .