مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: پرسنل آزمایشگاه شرکت آبفا به صورت ۲۴ ساعته نسبت به پایش آب اقدام می کنند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ علمدار مدیرعامل شرکت آبفا در جواب گلایه جمعی از شهروندان به دلیل کیفیت نامناسب آب، گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و معضل کمبود آبی در این فصل، به منظور تامین آب استان، بخشی از چاه‌های استیجاری و تعدادی از چاه‌های تحت مالکیت شرکت آبفا که از نظر بهداشتی سالم اما از نظر سختی آب و کیفیت مزه پایین هستند وارد مدار بهره برداری شده اند که همین فرایند باعث افت کیفیت و مزه آب می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه عملیات کلر زنی نیز به‌ صورت روزانه توسط مراکز بهداشت و ناظرین شرکت آبفا کنترل و بازرسی می‌شود، افزود: همچنین آب موجود در شبکه نیز، از سوی آزمایشگاه آب شرکت، در تواتر زمانی استاندارد، نمونه برداری و مورد آزمایش باکتریولوژی قرار می گیرد.

علمدار ادامه داد:بر این اساس باتوجه به نتایج آزمایشگاه، هیچ مورد کلر باقیمانده، خارج از حد استاندارد و یا آلودگی در شبکه مشاهده نشده است.

وی در ادامه به پیشرفت ۲۳ درصدی طرح بزرگ رینگ شهر یزد جهت رفع این معضل اشاره کرد و گفت: عمده اهداف این طرح، یکسان سازی آب در سطح شهر یزد می باشد که با تامین اعتبار و همکاری سازمان های ذی ربط انشاالله با تسریع در عملیات اجرایی آن شاهد آب شرب با کیفیت و یکسان خواهیم بود .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در پایان به شهروندان اطمینان داد که هیچ تهدیدی بابت کیفیت آب شرب برای سلامتی آنها وجود ندارند‌.