اولین رویداد ملی آپامه ۲۳ و ۲۴ خردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ رئیس رویداد آپامه اظهار داشت: روش های سنتی و یکنواخت در عصر پیشرفته امروز، دیگر کارآمدی و بازدهی کافی را ندارد و نیاز به بازنگری در روش های سنتی و طراحی روش های نوین در یادگیری مفاهیم آموزشی است.

دکتر فاطمه بخشی با اشاره به این که آموزش پزشکی آمیخته با هنر به اختصار “آپامه” نام گرفته است، ادامه داد: آپامه با فراهم آوردن بستری از جنس هنر برای پرورش خلاقیت و نوآوری دانشجویان، آنها را به سوی ارائه راهکارهایی سازنده جهت پاسخگویی به چالش های پیش رو این حوزه سوق می دهد.

وی هدف از برگزاری این رویداد را فراهم سازی فرصتی برای دانشجویان در راستای پرورش خلاقیت و بروز استعدادهای بالقوه در پاسخگویی به چالش‌های حیطه آموزش عنوان کرد و افزود: رویداد آپامه تلاش می کند که نقش هنر را بر بوم آموزش ماندگار سازد و دریچه ای نو به سوی افق های روشن بگشاید.

دکتر بخشی دانشجویان را ذینفعان مستقیم آموزش دانست و یادآور شد: دانشجویان با آگاهی و انگیزه می‌توانند راهکارهای نوآورانه و سازنده برای حل مشکلات آموزشی ارائه دهند و هنر می‌تواند بستری برای ارائه روش‌های خلاقانه ونوآورانه درپاسخ به چالش‌های پیش رو فراهم کند.

وی مهلت ارسال آثار را ۱۶ خرداد ماه اعلام کرد و گفت: اولین رویداد ملی آپامه ۲۳ و ۲۴ خرداد سال جاری با حضور اساتید برجسته کشوری در حوزه آموزش پزشکی و هنر در سالن همایش‌های باقرالعلوم برگزار خواهد شد.

رئیس رویداد آپامه گفت: این رویداد با همکاری کمیته دانشجویی توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و کمیته مرکزی توسعه آموزش وزارت بهداشت برگزار می شود.