چکاوک سیمین دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی مجریان و سخنوران ایران(سعدی)به مجری و سخنور یزدی تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ، جشنواره بین المللی سعدی هر ساله با هدف شناسایی و معرفی بهترین مجریان و سخنوران صحنه ایران برگزار می شود و امسال نیز دوازدهمین دوره این جشنواره باحضور مجریان و سخنوران از سراسر کشور در هتل پارسیان آزادی برگزار وبه رقابت پرداختند.

در این دوره،چکاوک سیمین، مقام اول و دیپلم افتخار بیست مجری برتر کشور به حمید عبدلی از یزد تعلق گرفت.

این مجری برتر کشوری در این باره به خبرنگاران گفت: سطح جشنواره دوازدهم بسیار بالا بود و شرکت کنندگان از اقصی نقاط کشور همگی در آن خوش درخشیدند و خدای رو سپاسگزارم که توانستم بعنوان مقام اول این جشنواره را از آن خود کنم و این آغازی برای کسب افتخارات بیشتر است.

حمید عبدلی ادامه داد: بدون‌شک مسأله بیان و فرهنگ به خصوص برای نسل جدید از اهمیت بالایی برخوردار است و چنین جشنواره های با هدف حفظ فرهنگ اصیل ایرانی میتواند نقش موثر خود را برای نیل به این هدف ایفا کند.

وی در زمینه علاقه مندی خود به مجری گری اضافه کرد: تقریبا از نوجوانی نوازندگی روی صحنه اجرا می کردم و بعدها درحیطه خوانندگی هم کار کردم و خدا روشکر در سراسر ایران اجراهای مختلفی داشتم که مورد استقبال مردم قرار گرفت اما بعد از آن‌ این علاقه و اشتیاق در من‌ شکل گرفت که در زمینه مجری گری می توانم موفق شوم .

این هنرمند خاطر نشان کرد: برای موفقیت در این هنر نسبت به فراگیری آموزشهای علمی عملی اقدام کردم و به نتیجه رسیدم .

عبدلی با اشاره به جشنواره ملی مجریان و سخنوران ایران(سعدی ) افزود: این جشنواره هرساله در اردیبهشت برگزار می شود که بزرگترین گردهمایی مجریان و سخنوران ایران در سطح ملی می باشد.

وی ادامه داد: آرزو دارم روزی بتوانم جشنواره ها و فستیوال های جهانی رو اجرا کنم و در جشنواره سعدی من موضوع امید رو اجرا کردم وسعی کردم باخلاقیت و تنوع اجرا کنم که راضی بودم.

عبدلی با بیان اینکه جشنواره سعدی برای نشان دادن توانمندی های مجریان و سخنوران است گفت: این جشنواره ای که با حضور داوران نامی که از اساتید فن بیان و اجرا هستند برگزار می شود ،ضمن محک زدن توانمندی ها فرد شرکت کننده در جشنواره موجب کسب تحربه و آشنایی با دیگر دوستان هنرمند از سراسر کشور می شود.

وی رمز موفقیت خود را توکل بر خدا و تمرین و کسب تجربه بیان کرد و افزود: از همه عوامل جشنواره بین المللی سعدی و باشگاه ایران مجری و همه دوستان و اساتیدی که صادقانه من را در این راه تشویق و همراهی کردند تشکر می کنم و انتظار این است که مسئولان و مدیران قدر استعدادهای جوانان این استان را بدانند قطعا حمایت این بزرگواران سبب ایجاد انگیزه و امید خواهد شد.