مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد از اجرای اولین گلخانه مدرن ۴ هکتاری موز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ غفاریان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد با همراهی رئیس اداره ترویج شهرستان در بازدید از عملیات اجرایی ساخت گلخانه مدرن ۴ هکتاری موز از نزدیک فرآیند پیشرفت پروژه را بررسی کرد.

وی بیان کرد: این پروژه با هدف افزایش تولید محصولاتی با کیفیت، با ارزش و بهبود شرایط تولید و بر مبنای تنوع الگوی کشت، نیاز بازار مصرف کنندگان در یزد آغاز شده است که البته قابلیت تولید انواع محصولات دیگر در این گلخانه وجود دارد.

پس از انتخاب منطقه، طرح ساخت گلخانه توسط تیم فنی پروژه تهیه شد. این طرح شامل جزئیاتی نظیر ابعاد گلخانه و تجهیزات مورد نیاز برای رشد موز در شرایط گلخانه‌ای است.

با پایان طرح، کار به فاز ساخت و اجرا رسید. در این فاز، ابتدا زمین های مناسب برای احداث گلخانه‌ها آماده شدند و سپس سازه گلخانه به صورت دقیق و تحت نظارت کارشناسان فنی در حال اجرا است و بزودی دو هکتار از این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

پیش بینی می گردد تولید موز با کیفیت، به افزایش درآمد و رونق کشاورزی با توجه به عرضه و تقاضا در این منطقه کمک شایانی نماید.

لازم به ذکر است که این پروژه در راستای تاکیدات و برنامه های مورد نظر از سوی معاونت بهبود تولیدات گیاهی و مدیریت باغبانی استان در حال اجرا است.