حادثه دیشب از ریل خارج شدن ترن کودک شهر شادی شهر یزد که منجر به آسیب دیدگی دو کودک گردید در دست بررسی کارشناسان و تخصصی است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ به محض اطلاع و از اولین ساعات بامداد امروز، با حضور مدیرکل و کارشناسان ذیربط، نشست بحران و اضطرار تشکیل و جزییات حادثه بررسی شد. سپس مسئولین مربوطه به صورت گروهی به محل حادثه در پارک شادی یزد مراجعه واز نزدیک از تجهیز مورد نظر بازدید، تصویربرداری و این وسیله تا اطلاع ثانوی جهت بررسی کارشناسی توسط کمیته تخصصی ملی و استانی پلمپ گردید.

برپایه این گزارش، مسئولین اداره کل استاندارد استان یزد، ضمن حضور در بخش ICU بیمارستان شهیددکتر رهنمون یزد، از نزدیک روند درمانی حادثه دیدگان را نیز بررسی کردند.

مدیرکل استاندارد استان یزد ضمن اظهار همدردی با خانواده مصدومین، به خبرنگار اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: مجوز بهره برداری استاندارد از اینگونه تجهیزات، توسط شرکت های بازرسی بخش خصوصی صادر می شود، که مجوز کار و ارائه خدمت این شرکت ها نیز، توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران(NACI) صادر می شود.

وی افزود: به منظور بررسی دقیق ابعاد حادثه، ضمن فراخواندن نمایندگان شرکت بازرسی صادرکننده مجوز و تاییدیه تجهیز ترن کودک، تمامی مستندات و مدارک بازرسی جهت ارائه به اداره کل استاندارد و سازمان ملی استاندارد، درخواست شد.

مطهری تصریح کرد:در بخش دیگری از اقدامات، خواستار اعزام نماینده و کارشناسان متخصص شرکت مذکور، برای پاسخگویی به حادثه رخ داده از تهران به یزد شده ایم، تا ضمن بررسی تخصصی و دلایل رخداد این حادثه، دفاعیات خود را نیز انجام دهند.

این مسئول گفت: با تشکیل کارگروه ویژه، این موضوع تا بررسی کامل و تخصصی و کشف علل حادثه دنبال، و در صورت اثبات قصوروجرم، متخلفین اعم از شرکت بازرسی و تایید کننده یا بهره دار به مراجع حقوقی و قضایی جهت اعمال قانون معرفی می شوند.

در پایان از تمامی خبرنگاران، رسانه ها و مردم شریف استان درخواست می شود، اخبار و گزارش های صحیح پیرامون این حادثه و موضوعات دیگر را از طریق سایت رسمی اداره کل استاندارد استان یزد، تلفن چهارشماره ایی ۱۵۱۷ و کانال ایتا به آدرس@yazdstandard دنبال نمایند.