استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن ۱۹ اردیبهشت ماه، روز اسناد ملی و میراث مکتوب پیامی صادر کرد.

به گزارش  پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر فاطمی استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن ۱۹ اردیبهشت ماه؛ روز اسناد ملی و میراث مکتوب پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است؛

برای برداشتن گامهای استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت.
مقام معظم ر هبری«مدظله العالی»
روز ۱۹اردیبهشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب و روز بزرگداشت فرزانه ی نامدار عالم تشیع مرحوم شیخ کلینی(رحمه الله علیه) است، اینجانب این روز بزرگ را به دست اندرکاران این سازمان در استان و به همه کسانی که دغدغه ی حفظ و نگهداری از اسناد مکتوب میهن اسلامی را دارند تبریک عرض می کنم.
اسناد ملی حافظه ی دولت ها و ملت ها و آیینه ی هویت ملی و تاریخی و فرهنگی ماست که با ارزش ترین دارایی های ملی محسوب می شود و میزان حفظ و نگهداری و توجه به آن شاخص فرهیختگی و بصیرت هر کشور است و پژوهش های اجتماعی، فرهنگی و تاریخی بدون آنها کامل نیست و جایگاه واقعی خود را ندارد. شکی نیست که تا گذشته را نشناسیم آینده را نخواهیم شناخت و بدون آن برنامه ریزی ها، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بی عیب نخواهد بود. گاه یک برگ تاریخ می تواند به بحرانی پایان دهد و ماجرایی را حل کند و وظیفه دینی و ملی ماست که این گنجینه ی ارزشمند را حفظ و محافظت نماییم و بر مسئولین ماست که بایگانی های راکد خود را برابر مقررات به سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی استان بسپارند تا طبقه بندی و سامان دهی شده و به عنوان آرشیو ملی در آید و بر خانواده ها و شرکت ها و سازمان ها است که برای تقویت آرشیو ملی کشور به ورق ورق اسناد گذشته خود به عنوان یک دارایی ارزشمند بنگرند و آن را نگهداری کنند.
امیدوارم با توجه به غنای فرهنگی استان دارالعباده و شهر تاریخی یزد که خود سراپا سند زیبایی و هنر و اندیشه است بتوانیم در آینده ی نزدیک گنجینه ی دیدنی و تماشایی و جهانی از آرشیو و اسناد ارزشمند داشته باشیم و به جایگاه واقعی و در خور در آرشیو ملی برسیم.