استاندار یزد نمایشگاه "ایران اکسپو 2023" را فرصتی ارزشمند برای نمایش توانمندیهای صادراتی دانست و گفت: در دو روز نخست نمایشگاه بیش از ۴۰ هیئت تجاری به غرفه های استان یزد مراجعه کرده و مذاکرات لازم را انجام داده اند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر مهران فاطمی؛ استاندار یزد به اتفاق معاونان هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی خود از غرفه های «استانداری» و «صنایع استان» در نمایشگاه «ایران اکسپو ۲۰۲۳» بازدید کرد.

دکتر فاطمی در حاشیه این بازدید، با اشاره به اهمیت حضور استان ها در نمایشگاه های بین المللی و تبیین ظرفیت های موجود گفت: نمایشگاه «ایران اکسپو ۲۰۲۳» به منظور نمایش توانمندی های صادراتی اقصی نقاط کشور و ظرفیت های موجود در استان ها برگزار شده است.

استاندار یزد در همین راستا ادامه داد: در این نمایشگاه هر استان مزیت های خود در حوزه های مختلف را به منظور تکمیل زنجیره ارزش، تبیین می کند.

وی با اشاره به حضور هیئت های تجاری مختلفی از ۶۰ کشور دنیا در این نمایشگاه، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۴۰ هیئت تجاری به غرفه های استان مراجعه و مذاکرات لازم را انجام داده اند.

دکتر فاطمی در ادامه با بیان اینکه استان یزد ظرفیت های صادراتی ممتازی دارد، اظهارداشت: امید است این ویترین ظرفیت های صادراتی استان و سایر مزیت های مطرح شده در نمایشگاه، کمک راهبردی به اقتصاد استان کند.

استاندار یزد در پایان اضافه کرد: امید آنکه در پرتو پیگیری ها و اقدامات شاهد توسعه بازار استان در سال ۱۴۰۲بوده و در عرصه رشد تولید، صادرات و توسعه روابط تجاری و دیپلماسی اقتصادی فعال تر از سال های گذشته و در تراز ظرفیت های یزد اقدام کنیم.