مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت از تولید سالانه ۵۶۰ تن گوشت بلدرچین در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمد جعفری مدیرجهادکشاورزی شهرستان تفت در بازدید ازواحد بلدرچین شیرکوه درجهت مرتفع ساختن مشکلات مرتبط با تامین آب و توسعه این واحد، ضمن بیان تلاش جهادکشاورزی در سال رشد تولید و مهارتورم درراستای تامین امنیت غذایی در کشور و استان و حمایت از تولیدکنندگان، افزود: تولید سالانه گوشت بلدرچین درشهرستان تفت ۵۶۰تن میباشد که علاوه برمصرف داخلی به استانهای کرمان ،تهران ،فارس و..وبخشی از آن به اربیل عراق صادر می گردد.

وی افزود: در این مجمومه زنجیره کامل پرورش ازجوجه کشی،پرورش ونگهداری گله مادر تاکشتار و بسته بندی بلدرچین انجام می گیرد.

جعفری آگاهی عمومی از ارزش غذایی گوشت وتخم بلدرچین راسبب افزایش استقبال مردم ازمحصولات بلدرچین دانست و افزود : واحدبلدرچین شیرکوه ظرفیت تولید سالانه ۴۲۰هزارقطعه بلدرچین با میانگین وزن ۲۰۰گرم رادارا می باشد و درزمینی به مساحت ۱۰۰۰۰مترمربع در مجتمع سیف الدین واقع گردیده است.

امیربرزگر رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی شهرستان نیز درحاشیه این بازدید بیان نمود:هدف ازحضورمیدانی در واحدهای تولیدی دام وطیور، علاوه بر مرتفع ساختن مسائل ومشکلات موجوداین واحدها،آماربرداری دقیق از میزان، کیفیت وکمیت تولیدات می باشد.

برزگر به پرورش دهندگان طیور شهرستان استفاده از نیروی کار تحصیل کرده ،
کنترل میزان مصرف آب و خوراک بصورت روزانه جهت افزایش تولید و پیشگیری ،کنترل و تشخیص به موقع بیماریهای طیور را توصیه نمود.