مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: عدس سیاه با توجه به زمان کاست و کوتاهی زمان داشت می تواند جایگاه خوبی در الگوی گیاهان کم آبخواه استان داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ یدالله جوادپور مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اظهار داشت: عدس سیاه از گونه های گیاهی تیره بقولات است وبه دلیل آهن و پروتئین بسیار زیاد در تغذیه کودکان کاربرد فراوانی داشته و می تواند در رژیم غذایی کودکان،زنان و اشخاص گیاه خوار قرارگیرد.

وی با بیان اینکه کاشت این محصول در بهمن ماه و برداشت آن در خردادماه است ، تصریح کرد: باتوجه به زمان کاشت و کوتاهی زمان داشت ، این محصول می تواند در الگوی کشت گیاهان کم آبخواه استان جایگاه خوبی داشته باشد .

جواد پور با اشاره به اینکه حدود ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان در سال جاری زیر کشت این گیاه ارزشمند قرار گرفته ، ذکر کرد : از هر هکتار سطح زیر کشت عدس سیاه، ۱ تا ۱.۵ تن محصول قابل برداشت است و با توجه به قیمت مناسبش می تواند برای کشاورزان مقرون بصرفه باشد .

به گفته وی عدس سیاه در بخش آسفیج بهاباد ، روستا های آسفیج ،وحدت آباد،جنت،جلیل آباد، ده جمال و کمکوئیه کشت می شود.

این مسئول افزود : با برنامه ریزی های انجام شده قرار است سطح زیر کشت این محصول افزایش و به عنوان الگوی کشت محصولات کم آبخواه و زراعی استان معرفی گردد.