مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان یزد از گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و پوشاک استان یزد، قطب صنعت نساجی کشور با حضور مقامات استانی و برخی از فعالان این حوزه در شهر یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمدکاظم صادقیان با بیان اینکه ۸۵ شرکت کننده داخلی و ۱۰ شرکت کننده خارجی در این نمایشگاه حضور دارند افزود: فعالان صنعت نساجی از استان های تهران، مازندران، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و شرقی ، زاهدان  و یزد در این نمایشگاه حضور دارند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارائه آخرین دستاوردهای صنعت نساجی ایران و جهان، مقایسه صنعت نساجی کشور با آخرین دستاوردهای این صنعت در دنیا، برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه، ایجاد فضای تعامل بین تولیدکنندگان و تجار و مصرف کنندگان این صنعت و جذب سرمایه ذکر کرد و افزود: این نمایشگاه در زمینه های مختلف صنعت نساجی از ریسندگی و بافندگی، رنگرزی، چاپ، تولید مواد اولیه صنعت نساجی، تولید الیاف و نخ و همچنین ماشین آلات و قطعات مربوطه برگزار می شود.

صادقیان از حضور مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پژوهشی، انجمن های صنعت نساجی کشور  و تولید کنندگان ماشین آلات نساجی و قطعات آن نیز در این نمایشگاه تخصصی نساجی خبر داد و گفت: همچنین نمایندگان صنعت نساجی و پوشاک از کشورهای چین، تاجیکستان، ترکیه، ایتالیا، هند و اندونزی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه درفضایی به متراژ ۳۳۰۰ متر مربع برپا شده است اظهار داشت: این نمایشگاه چهارشنبه شب در محل نمایشگاه های بین المللی یزد آغاز شده و تا ۱۶اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ میزبان علاقه مندان است.