دکتر فاطمی مولد سازی دارایی های دولت را انقلابی اقتصادی و عمرانی در راستای اتمام پروژه های نیمه تمام دانست و گفت: رشد متوازن و تحقق عدالت با استفاده از این منابع در استان و کشور محقق می‌شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ نشست شورای اطلاع رسانی استان یزد به ریاست استاندار و به منظور […]

دکتر فاطمی مولد سازی دارایی های دولت را انقلابی اقتصادی و عمرانی در راستای اتمام پروژه های نیمه تمام دانست و گفت: رشد متوازن و تحقق عدالت با استفاده از این منابع در استان و کشور محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ نشست شورای اطلاع رسانی استان یزد به ریاست استاندار و به منظور «بررسی و تبیین طرح مولد سازی دارایی های دولت» و بحث و تبادل نظر پیرامون ارزیابی شاخص «تبیین اطلاع رسانی و تبیین دستاوردها و اقناع افکار عمومی» برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست، مولد سازی دارایی های دولت را انقلابی اقتصادی و عمرانی در راستای اتمام پروژه های نیمه تمام دانست و گفت: با توجه به وجود ۶۵ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان، تکمیل این پروژه ها با تخصیص کامل بودجه سالیانه استان به این بخش، ۶۵ سال به طول می انجامد.

وی با بیان اینکه مولدسازی دارایی های دولت نهضتی امید آفرین است، اظهارداشت: رشد متوازن و تحقق عدالت با استفاده از این منابع در استان و کشور محقق می‌شود.

دکتر فاطمی در ادامه بر پاسخگویی دقیق و سریع به سوالات و شبهات حوزه مولد سازی در سطح رسانه ها و در سطح عمومی (گروه های تاثیر گذار و مطالبه گر) تاکید کرد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اطلاع رسانی صرفا در رسانه ها و فضای مجازی نیست بلکه مفهوم وسیع تری دارد، اضافه کرد: اطلاع رسانی چهره به چهره به ائمه جمعه، اساتید دانشگاه، دانشجویان، مطالبه گران و … در دستور کار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اطلاع رسانی و تبیین دستاوردها سبب امید آفرینی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی می شود، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه ها توجه ویژه ای به گفتگوی مستقیم و بدون واسطه با مردم داشته باشند و در این راستا برنامه ریزی کنند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به برخی ابهامات در پیرامون طرح نهضت ملی مسکن، گفت: یزد، استان هدف ویلایی سازی است و این موضوع به زیر ساخت هایی نیاز دارد که کار را زمان بر می‌کند.

وی با اشاره به جدیت استان در پیگیری حوزه مسکن گفت: در سال ۱۴۰۱ برای اولین بار طی دهه گذشته، علاوه بر بازدیدها و پیگیری های میدانی، ۴۹ جلسه شورای مسکن استان برگزار شد که ۴۱ جلسه آن با حضور استاندار بود.

دکتر فاطمی با بیان اینکه در دولت قبل حدود ۶۰۰۰ واحد تحت عنوان اقدام ملی مسکن کلنگ زنی شده بود، تصریح کرد: این واحدها دارای پیشرفت فیزیکی اندکی و فاقد پروانه بودند که با پیگیری های انجام شده و اخذ پروانه ها، فعال شد.

وی در ادامه با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان، گفت: با وجود تائید نهایی ۴۷ هزار و ۱۰۰ نفر از متقاضیان، برای ۶۰ هزار نفر زمین تامین شد.

استاندار یزد در همین راستا تصریح کرد: متاسفانه روند تصویب این زمین ها در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، زمان بر است.

دکتر فاطمی همچنین به پایین بودن شاخص ارائه تسهیلات بافت فرسوده یزد اشاره کرد و افزود: دلیل این موضوع این است که بافت فرسوده یزد مشمول قوانین بافت تاریخی بوده و امکان بازسازی آن وجود ندارد.

وی عنوان کرد: با مرور این مسائل به خوبی دلیل پایین بودن رتبه استان در نهضت ملی مسکن مشخص می‌شود و حاکی از فعالیت خوب استان در این حوزه است که جز با تبیین دقیق میسر نخواهد بود.

استاندار یزد اضافه کرد: در ارزیابی اخیر ، پروژه های مسکن مهر دیگر استان ها لحاظ شده بود در حالی که پروژه های مسکن مهر یزد در سال ۸۶ به اتمام رسیده بود.

دکتر فاطمی در انتها تاکید کرد: تبیین زمانی ارزشمند است که جامعه اقناع شود و مدیران دستگاه ها و مسئولین حوزه روابط عمومی باید این مهم را مد نظر خود قرار دهند.