گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود. به گزارش  پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهدی فتحی؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از برداشت محصول گل محمدی در این منطقه خبر داد. فتحی با اعلام این خبر […]

گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

به گزارش  پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهدی فتحی؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از برداشت محصول گل محمدی در این منطقه خبر داد.

فتحی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان خاتم زیر کشت گل محمدی می باشد که از هر هکتار بالغ بر دو تا سه تن گل تر برداشت می شود.

وی افزود: خاتم به دلیل تنوع آب و هوایی مستعد تولید انواع گل و گیاهان دارویی و کم آبخواه است و اکنون روستای «کوشک» به عنوان روستای پایلوت کشت گل محمدی انتخاب و به علت کم‌آبخواه بودن، کاشت آن مورد ترویج می باشد.

نامبرده گفت: گل محمدی دارای ویتامین ای و سی و در درمان اضطراب و استرس(دلهره)  موثر است که علاوه بر عطر بی‌نظیر و تهیه عرق آن، از گلبرگ آن همراه با مصرف کشک، ماست و چای استفاده می‌شود.

فتحی اظهار امیدواری کرد؛ که با افزایش سطح گیاهان دارویی کم آبخواه در شهرستان، شاهد رونق تولید و درآمدزایی در حوزه کشاورزی باشیم.