رئیس اداره دامپزشکی شهرستان یزد بیان کرد: طی بازرسی های به عمل آمده در یک برنامه ریزی فشرده کاری با عرضه کنندگان دوره گرد طیور در سطح شهرستان یزد برخورد قانونی صورت گرفت. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر روح الله حاتمی پور گفت: عرضه غیر مجاز طیور در کنار جاده ها و مسیرهای شهری […]

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان یزد بیان کرد: طی بازرسی های به عمل آمده در یک برنامه ریزی فشرده کاری با عرضه کنندگان دوره گرد طیور در سطح شهرستان یزد برخورد قانونی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر روح الله حاتمی پور گفت: عرضه غیر مجاز طیور در کنار جاده ها و مسیرهای شهری عواقب جبران ناپذیری بر صنعت پرورش طیور گوشتی و تخم گذار دارد که به طور خلاصه می توان به گسترش بیماری های طیور نظیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اشاره کرد، این موضوع اهمیتی دوچندانی خواهد یافت.

این مقام مسئول در پایان گفت: علاوه بر اداره دامپزشکی، آحاد مردم شریف و عزیز شهرستان یزد نیز در این خصوص نقش مهمی دارند و ضروری هست تا طیور بومی مورد نیاز خود را از فروشگاه های مجاز خریداری نمایند و خرید از فروشندگان دوره گرد هم باعث می شود سلامت خود خریدار در معرض خطر بیماری های نظیر آنفولانزا قرار گیرد هم با توجه به کیفیت پایین این طیور؛ عمدتا به خسارت مالی نیز منجر خواهد شد.

وی افزود: خواهشمندم مردم گرانقدر یزد ضمن عدم خرید از فروشندگان دوره گرد نسبت به اطلاع در خصوص این تخلف خسارت بار و دیگر تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی با سامانه ۱۵۱۲ و تلفن ۳۶۲۸۷۹۶۱ اداره شهرستان یزد تماس حاصل نمایند.