معاون امور جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: با پایان یافتن طرح نوروزی هلال احمر یزد به ۴۰ هزار و ۳۹۰ تن از مسافران نوروزی در پست های نوروزی هلال احمر در یزد خدمات مربوطه ارائه شده است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سید جواد میرحسینی با اشاره به اجرای بیست و سومین طرح ملی […]

معاون امور جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: با پایان یافتن طرح نوروزی هلال احمر یزد به ۴۰ هزار و ۳۹۰ تن از مسافران نوروزی در پست های نوروزی هلال احمر در یزد خدمات مربوطه ارائه شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سید جواد میرحسینی با اشاره به اجرای بیست و سومین طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی در یزد ، اظهار داشت: با پایان یافتن این طرح ، ۴۰ هزار و ۳۹۰ مسافر نوروزی از خدمات هلال احمر یزد در ایستگاه‌های نوروزی در سطح استان بهره مند شدند.

میرحسینی با بیان اینکه تعداد ۸ پست ثابت و ۴ اکیپ سیار اعضای جوانان هلال احمر در این طرح فعالیت دارند، افزود: در این مدت با مشارکت و تلاش ۱۱۶۳ نفر/روز، تعداد ۲۱ هزار و ۵۱۰ مسافر نوروزی از خدمات ایستگاه‌های ایمنی و سلامت سفر استفاده کردند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی ۴۹۰۳ کودک از خدمات فضای دوستدار کودک بهره مند و ۲۹۶۴ نفر نیز به خیمه‌های نماز مراجعه داشته اند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به فعالیت ۴ پست پیاده سحاب در نقاط مختلف گردشگری و بافت قدیم استان و شهرستانها افزود: بیش از ۵ هزار و ۳۸ مسافر توسط اعضای تیم سحاب با نقاط حادثه خیز و ایمنی در سفر آشنا شدند.

وی ادامه داد: در این مدت، جوانان ۱۰۷۲ نفر آموزش مهارت های امداد و کمک‌های اولیه و ۲۶۸۱ نفر آموزش سنجش فشار خون به مسافرین ارائه شد.

میرحسینی با اشاره به بهره‌مندی ۵۰۳۸ نفر از خدمات امدادی و بشردوستانه تیم سحاب بیان کرد: در ۱۳ فروردین ماه مصادف با روز طبیعت، جوانان عضو تیم سحاب هلال احمر استان یزد با توزیع ۳ هزار و ۸۲۴ اقلام زیست محیطی و توصیه‌های آن، در بوستان‌ها به مردم و مسافرین خدمات ارائه کردند.

وی در ادامه خطرنشان کرد : ۴۳۴ اصله نهال در اجرای پویش ملی ۱۰۰×۱۰۰ با شعار «یک روز درختکاری، یک عمر نگهداری، نوروز بدون زباله زیباست» با هدف کاهش اثرات منفی ناشی از تغییرات اقلیمی در کشور ، استان مرمت و کاشته شد.