استاندار یزد گفت: در این دوره مدیریت استان تلاش شده حمایت ویژه ای از اتحادیه موسسات قرآنی استان انجام شود با این وجود، در اعتبارات فرهنگی سال جاری، به مباحث قرآنی توجه ویژه می‌شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی از غرفه های مختلف نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت و نمایشگاه تخصصی معماری اصیل […]

استاندار یزد گفت: در این دوره مدیریت استان تلاش شده حمایت ویژه ای از اتحادیه موسسات قرآنی استان انجام شود با این وجود، در اعتبارات فرهنگی سال جاری، به مباحث قرآنی توجه ویژه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی از غرفه های مختلف نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت و نمایشگاه تخصصی معماری اصیل ایرانی – اسلامی بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید، یکی از بخش های این نمایشگاه را طرح بالندگی چهار هزار حافظ قرآن کریم دانست و گفت: علاقمندان می توانند با ثبت نام در این طرح، به نیابت از یکی از ۴۰۰۰ شهید استان اقدام به حفظ قرآن کریم کنند.

استاندار یزد در ادامه یکی از بخش های این نمایشگاه را غرفه های مربوط به هنرهای قرآنی عنوان کرد و اظهارداشت: کتابت قرآن کریم یکی از اقدامات تحسین برانگیز بوده و خوشبختانه در استان یزد کاتبانی در تراز ملی در این حوزه فعالیت می کنند.

دکتر فاطمی افزود: در این نمایشگاه غرفه های متعددی در زمینه هایی نظیر«سنگ نوشته های قرآنی»، «طرح های معماری ایرانی_اسلامی» و «عفاف و حجاب» نیز برپا شده که ارزشمند است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص «برنامه استان در زمینه حمایت از فعالیت های قرآنی و موسسات فعال در این حوزه» گفت: آموزه های قرآن و ائمه اطهار بخشی از فرهنگ ماست و دستگاه های فرهنگی استان حمایت های لازم را از فعالیت های این حوزه خواهند داشت.

استاندار یزد با بیان اینکه خود را موظف به حمایت از مجموعه ها و موسسات قرآنی میدانیم، اظهارداشت: در این دوره مدیریت استان تلاش شده حمایت ویژه ای از اتحادیه موسسات قرآنی استان انجام شود با این وجود، در اعتبارات فرهنگی سال جاری، به مباحث قرآنی توجه ویژه می‌شود.