سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از انجام بیش از ۳۶۰۰ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد. به‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، هما خورشیدی با اعلام این خبر افزود: از ۲۴ اسفندماه تا ۱۳ فروردین‌ماه تعداد ۳۶۸۵ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان انجام‌شده که […]

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از انجام بیش از ۳۶۰۰ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، هما خورشیدی با اعلام این خبر افزود: از ۲۴ اسفندماه تا ۱۳ فروردین‌ماه تعداد ۳۶۸۵ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان انجام‌شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸% افزایش داشته است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد بابیان اینکه تعداد تأسیسات گردشگری فعال در استان ۶۳۵ واحد است، ادامه داد: در این مدت ۳ مورد تذکر، ۶ مورد اخطار و ۱ مورد تنزل درجه برای تأسیسات گردشگری متخلف صادرشده، همچنین ۵ واحد گردشگری متخلف نیز پلمب شده‌اند.

خورشیدی ادامه داد: این بازدیدها باهدف حفظ سلامت جامعه، از تأسیسات و مراکز گردشگری صورت گرفته و همچنین بازدیدهای مشترک نظارتی با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت، جامعه حرفه‌ای هتلداران و اداره نظارت بر اماکن عمومی در سطح استان، طی مراحل مختلف انجام‌شده است.

به گفته او رعایت مسائل بهداشتی، داشتن مجوز، رعایت ضوابط و شئون اسلامی و همچنین توجه به حرمت ماه مبارک رمضان ازجمله مواردی بوده که در این بازدیدها بررسی‌شده است.