بازدید گردشگران داخلی و خارجی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ و ایام نوروز ۱۴۰۲ از موزه تاریخی آب یزد از مرز ۱۲ هزار نفر گذشت. به  گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در آستانه سال نو و ایام نوروزامسال، تعداد ۱۲ هزار و ۲۷۰نفر از موزه تاریخی آب یزد بازدید کردند و این در حالی است که […]

بازدید گردشگران داخلی و خارجی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ و ایام نوروز ۱۴۰۲ از موزه تاریخی آب یزد از مرز ۱۲ هزار نفر گذشت.

به  گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در آستانه سال نو و ایام نوروزامسال، تعداد ۱۲ هزار و ۲۷۰نفر از موزه تاریخی آب یزد بازدید کردند و این در حالی است که سال گذشته آمار بازدیدکنندگان از مرز ۱۵ هزار نفر گذشت و تقارن تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان می تواند در این کاهش موثر باشد.

فضای دلنشین و تاریخی این موزه و روایت راویان آب از تاریخ چندهزارساله آب ،چگونگی کشیدن آب از دل زمین و استفاده بهینه از آب در آن زمان ،رضایت حداکثری مهمانان نوروزی را در بر داشت.

موزه تاریخی آب که در حال حاضر با مالکیت شرکت سهامی آب منطقه ای یزد فعال است و به عنوان یکی از جاذبه های این شهر مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد در شمال میدان امیرچخماق در خانه ای تاریخی به نام خانه کلاهدوزها واقع شده است.

شهر تاریخی و جهانی یزد با داشتن بیش از ۳۰ موزه زیبا وارزشمند، هرساله در روزهای پایان سال و تعطیلات نوروزی پذیرای خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است.