مدمدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد از معاینات پزشکی حجاج در درمانگاه جمعیت هلال احمر استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ؛ دکتر محسن حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد اظهار داشت: حج تمتع امسال در کل سه هزار و ۷۵ نفر اعزام می‌شوند که تا به امروز بیش از دو […]

مدمدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد از معاینات پزشکی حجاج در درمانگاه جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ؛ دکتر محسن حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد اظهار داشت: حج تمتع امسال در کل سه هزار و ۷۵ نفر اعزام می‌شوند که تا به امروز بیش از دو هزار و ۱۰۰ نفر در درمانگاه هلال احمر با حضور بیش از ۱۱ پزشک ویزیت شدند.

او گفت: معاینات ویژه در مرکز و شهرستان‌ها با استفاده از پزشکان مجرب و با سابقه حج انجام می‌شود و در ادامه معاینات، واکسیناسیون حجاج هم صورت می‌گیرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: هدف از انجام معاینات پزشکی سنجش توانایی جسمی، روحی و روانی حجاج است که می‌بایست این امر به خوبی انجام پذیرد تا دچار مشکلات بعدی نشویم.

حرازی زاده در پایان افزود: حجاج می‌توانند هرروزه از ساعت هفت صبح الی ۱۹ در درمانگاه هلال احمر که واقع در خیابان کاشانی برای معاینات پزشکی حضور پیدا کنند و حجاج در شهرستان‌ها هم می‌توانند نیز به شعب هلال احمر مراجعه کنند.

وی عنوان کرد : حجاج علاوه بر معاینه پزشکی، باید در مورد بیماری‌های احتمالی خود به پزشک معالج گزارشی را ارائه داده و نوار قلبی را نیز برای اطلاع از سلامتی خود به مراکز معاینه ارائه کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: واکسیناسیون حجاج نیز قبل از عزیمت آنها با همکاری پزشکان متخصص و معاونت درمان و در محل درمانگاه هلال احمراستان انجام می‌شود.