رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافق از برگزاری دومین جشنواره نقاشی روی حصیر به مناسبت گرامیداشت روز شهرستان بافق خبر داد. به ‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ لیلی رنجبر گفت: به مناسبت گرامیداشت روز شهرستان بافق، جشنواره نقاشی روی حصیر در محل نوروزگاه پارک آبشار بافق برگزار شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و […]

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافق از برگزاری دومین جشنواره نقاشی روی حصیر به مناسبت گرامیداشت روز شهرستان بافق خبر داد.

به ‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ لیلی رنجبر گفت: به مناسبت گرامیداشت روز شهرستان بافق، جشنواره نقاشی روی حصیر در محل نوروزگاه پارک آبشار بافق برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافق ادامه داد: بیش از ۶۰ نفر از هنرمندان علاقه‌مند در این مسابقه به رقابت پرداختند و در پایان ۱۰ نفر به مرحله پایانی راه یافتند.

رنجبر تصریح کرد: شهرستان بافق نخلستان‌های بسیار گسترده و وسیعی دارد و با توجه به در دسترس بودن مواد اولیه، تعداد زیادی از مردم این شهرستان در این رشته هنری حصیربافی مشغول فعالیت هستند و این رشته از صنایع‌دستی مهم رایج این شهرستان است. پادری، بادبزن، ریسمان، فرش حصیری، کلاه، سبد، درب کوزه جزو محصولات و فرآورده‌های نخیلات شهرستان بافق است.