رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده در چند روز اخیر، شورای اسلامی شهر یزد جلسه فوق العاده تشکیل داد و اعضای شورا بر رعایت قانون عفاف و حجاب بخصوص در شهر دارالعباده یزد تاکید کردند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عزیزالله سیفی با اشاره به اینکه انصافا شهرداری و […]

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده در چند روز اخیر، شورای اسلامی شهر یزد جلسه فوق العاده تشکیل داد و اعضای شورا بر رعایت قانون عفاف و حجاب بخصوص در شهر دارالعباده یزد تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عزیزالله سیفی با اشاره به اینکه انصافا شهرداری و در راس آن سازمان فرهنگی و سیما و منظر و دیگر سازمان های متولی در موضوع اجرای اقدامات فرهنگی عفاف و حجاب اقداماتی را داشتند گفت: شورا از این دو ارگان خواست که گزارشی از روند اجرای اقدامات انجام شده در ایام نوروز ارائه کنند که با توضیحات شهردار مشخص گردید که شهرداری در موضوع عفاف و حجاب اقدامات خوب و قابل قبولی را داشته و نیاز است تا با همراهی دیگر متولیان، این موضوع جدی تر دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورا در این جلسه خواستار دعوت از سازمان های متولی هستند که در وظایف خود جدی تر عمل کنند  گفت: انتظار می رود دیگر دستگاه های اجرایی و متولی در اجرای قانون حجاب و عفاف در سطح شهر تلاش بیشتر و جدی تری را داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد می گوید: یکی از ویژگی‌های شهر یزد از قدیم تاکنون، دارالعباده بودن آن است و ضرورت دارد در هر مناسبت و برنامه‌ای شهروندان یزدی و مسافران آنچه شرع و قانون برای حجاب و عفاف مشخص کرده است، رعایت شود.

سیفی افزود: در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد جلساتی متعدد در خصوص حجاب و عفاف با دستگاه های مرتبط تشکیل شده است که ادامه نیز خواهد داشت تا تدبیری یکپارچه در خصوص اجرای قانون حجاب و عفاف گرفته شود.

وی در پایان گفت: پیشنهاد می شود ستاد مناسبت های ملی و مذهبی نیز در استان تشکیل شود چراکه هرکدام از مناسبت های ملی و مذهبی برای بازخورد مناسب، نیاز به برنامه ریزی دارد و با تشکیل ستاد میتوان برای هرکدام از برنامه ها برنامه ای جامع و رضایت بخش تهیه کرد.