رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهریز گفت: اولین مسیر گردشگری اکوتوریسم و طبیعت‌گردی استان یزد در شهرستان مهریز رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «علی‌اکبر قانعی» ضمن اعلام این خبر گفت: امسال توسط کارگروه گردشگری شهرستان مهریز تورهای رایگان گردشگری ویژه میهمانان نوروزی و باهدف آشنایی آن‌ها با ظرفیت‌های گردشگری و اماکن […]

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهریز گفت: اولین مسیر گردشگری اکوتوریسم و طبیعت‌گردی استان یزد در شهرستان مهریز رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «علی‌اکبر قانعی» ضمن اعلام این خبر گفت: امسال توسط کارگروه گردشگری شهرستان مهریز تورهای رایگان گردشگری ویژه میهمانان نوروزی و باهدف آشنایی آن‌ها با ظرفیت‌های گردشگری و اماکن تاریخی مهریز برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهریز ادامه داد: امروز چهارمین تور در مسیر گردشگری اکوتوریسم و حیات‌وحش مهریز با حضور گردشگران و مسافران نوروزی و جمعی از متخصصین درزمینهٔ اکوتوریسم برگزار شد و این مسیر به‌عنوان پایلوت اولین مسیر گردشگری اکوتوریسم و طبیعت‌گردی استان یزد رونمایی شد.

قانعی با اشاره به اینکه اکوتوریسم و حیات‌وحش یکی از انواع مهم گردشگری داخلی است، تصریح کرد: شهرستان مهریز دارای دو منطقه حفاظت‌شده کالمند و بهادران و نیز دو قرق اختصاصی (با نامهای قرق علی‌آباد چهل گزی و قرق روباز) از مجموع پنج قرق اختصاصی کشور است و جای خوشحالی است که به‌عنوان اولین قدم در شهرستان، پایلوت گردشگری اکوتوریسم در اهداف اولیه کارگروه توسعه گردشگری شهرستان قرار گرفته است و انشاالله ابن مسیر به عنوان مسیر گردشگری ثبت می شود.