معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینکه در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه لغایت ۲ فرودین ۱۴۰۲ میزان تصادفات در محور های مواصلاتی استان کاهشی بوده است، گفت: در مجموع ۳۴۱ هزار تردد در سطح محور های استان ثبت شده است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «محمد جواد ابوالحسینی» در گفت‌وگو با ایسنا […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینکه در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه لغایت ۲ فرودین ۱۴۰۲ میزان تصادفات در محور های مواصلاتی استان کاهشی بوده است، گفت: در مجموع ۳۴۱ هزار تردد در سطح محور های استان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «محمد جواد ابوالحسینی» در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه در این بازه زمانی تعداد فوتی برون شهری در محور های مواصلاتی کاهشی بوده است، گفت: تعداد فوتی های برون شهری ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و هم اکنون با ثبت این درصد در کشور، جایگاه هشتم را در بیشترین درصد کاهش تصادفات منجبر به فوت در محور های برون شهری داریم.

وی در خصوص تصادفات درون شهری نیز گفت: از ابتدای طرح یعنی از تاریخ ۲۴ اسفند ماه تا دوم فرودین تصادفات جرحی برون شهری ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است که در این رابطه در جلسات روزانه کاهش تصادفات تذکرات لازم به شهرداران و پلیس راهور جهت برنامه ریزی برای کاهش تصادفات درون شهری در قالب مصوبه استانی ابلاغ شد.

معاون استاندار در ادامه خاطر نشان کرد: در تصادفات حرجی برون شهری نسبت به این بازه زمانی در سال گذشته ۴۴ درصد کاهش داشتیم که با ثبت این آمار تا پایان روز دوم فرودین ماه در جایگاه سوم بیشترین درصد کاهش آمار در کشور قرار داریم.

وی در خصوص تصادفات درونی شهری نیز گفت: متاسفانه در تصادفات درون شهری ۲۴ درصد افزایش تصادف داشتیم و  با و ثبت این آمار تا تاریخ دوم فرودین ماه  در جایگاه بیستم در میان استان های استان دیگر در بحث کاهش تصادفات جرحی درون شهری قرار داریم.

ابوالحسینی با بیان اینکه ورودی های به استان تا تاریخ دوم فروردین ماه ۶ درصد افزایش و خروجی ها نیز ۱۸ درصد رشد داشته است گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند لغایت دوم فرودین ماه
۳۴۱ هزار و ۷۱۲ تردد در سطح محور های مواصلاتی استان ثبت شده است که تعداد خودرو های وارد شده به استان به مدت مشابه پارسال سه درصد کاهشی بوده است.