نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان زارچ را به سمت صنعتی شدن سوق ندهید و از ظرفیت‌های موجود این شهرستان برای ایجاد شغل استفاده کنید. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محمد صالح جوکار ظهر امروز در جمع مسئولان شهرستان زارچ با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ برای […]

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان زارچ را به سمت صنعتی شدن سوق ندهید و از ظرفیت‌های موجود این شهرستان برای ایجاد شغل استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محمد صالح جوکار ظهر امروز در جمع مسئولان شهرستان زارچ با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ برای این شهرستان یک سال بیادماندنی بود، گفت: شهرستان شدن زارچ یک مطالبه به‌حق مردم این شهرستان بود که پس از سال‌ها اتفاق افتاد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آفت یک شهر، وجود اختلافات در آن شهر است، اظهار داشت: اکنون که یک کار مثبت برای ارتقا این بخش صورت گرفته، باید آن را به فال نیک گرفت و برای ارتقا این شهرستان در تمام زمینه‌ها تلاش کرد و همه باید در این زمینه همراه و همگام باشند.

وی خاطرنشان کرد: الان که زارچ شهرستان شد توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در آن وجود دارد که باید از آن به‌خوبی استفاده کرد.

جوکار عنوان کرد: اگر می‌خواهید موفق باشید، بخش خصوصی را باید فعال کنید و با فعال شدن این بخش، زارچ می‌تواند در برنامه پنج‌ساله هفتم جایگاه خوبی برای خود رقم بزند.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جلساتی با نخبگان شهرستان زارچ برگزار کنید، افزود: شهرستان زارچ نخبگان جوان و فعالی دارد که باید با هم‌اندیشی و نظرخواهی از آنها، تصمیماتی برای توسعه و پیشرفت این شهرستان در تمام زمینه‌ها گرفته شود.

وی در ادامه تاکید کرد: من اعتقاد دارم که اگر زارچ به سمت صنعتی شدن برود چیزی عایدش نمی‌شود و ایجاد مشاغل بر اساس ظرفیت‌های موجود در این شهرستان، بهترین مسیر برای پیشرفت است.

جوکار با بیان اینکه به دنبال صنایع آلاینده نروید، اظهار داشت: استفاده از صنایع پاک و اموری که جوانان بیشتر تمایل به اشتغال در این زمینه‌ها دارند، می‌تواند مدنظر مسئولان شهرستان زارچ قرار گیرد زیرا راه‌اندازی مشاغل با ظرفیت به‌کارگیری نیروهای فیزیکی مهاجر اصلاً مطلوب نیست و اتفاقات مناسبی را برای شهرستان رقم نخواهد زد بلکه ایجاد شرایط مطلوب برای بروز و ظهور خلاقیت نخبگان و جوانان، آینده شهرستان را درخشان‌تر خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری زارچ وجود دارد، افزود: راه‌اندازی بوم گردی‌ها و احیای قنات زارچ مدنظر باشد چون این قنات در سطح کشور نمونه بوده و می‌توان از آن بهترین استفاده را کرد.