با حضور سرپرست دفترنظارت براجرای استانداردمعیارمصرف انرژی ومحیط زیست سازمان ملی استانداردایران، اجرای بخشی از طرح “عیدانه” دریزد، انجام شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سجاد گازر در سفریک روزه اش به استان یزد، به عنوان نماینده مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، از نزدیک برچگونگی روند اجرای طرح ویژه “عیدانه” توسط کارشناسان […]

با حضور سرپرست دفترنظارت براجرای استانداردمعیارمصرف انرژی ومحیط زیست سازمان ملی استانداردایران، اجرای بخشی از طرح “عیدانه” دریزد، انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سجاد گازر در سفریک روزه اش به استان یزد، به عنوان نماینده مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، از نزدیک برچگونگی روند اجرای طرح ویژه “عیدانه” توسط کارشناسان اداره کل استاندارد استان نظارت کرد.

وی هنگام بازدید در خصوص چگونگی اجرای طرح عیدانه به خبرنگاراداره روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت: با توجه به جایگاه نظارتی اداره کل استاندارد استان یزد و نظر به جایگاه خاص آن در استیفای حقوق عامه مردم و تاکیدات شخص ریاست محترم جمهوری در این خصوص و همچنین تاکید رئیس سازمان ملی استاندارد در نظارت دائمی بر حوزه خدمات و بازار خصوصا در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان، این طرح از ۱۵ اسفند ماه سال جاری شروع و تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ ادامه دارد.

سرپرست دفترنظارت براجرای استانداردمعیارمصرف انرژی ومحیط زیست سازمان ملی استانداردایران ادامه داد:طرح پایش در حوزه‌های ۱۲ گانه خدمات شامل فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، پایانه‌ها ی مسافربری، شیرینی فروشی‌ها، خشکباروآجیل فروشی ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، خدمات مراکز اقامتی بین راهی، میادین میوه و تره بار، خدمات قالیشوئی، هتل آپارتمان ها و زائر سراها، تحت عنوان “عیدانه” توسط سازمان ملی استاندارد در سراسر کشور و در اداره کل استان یزد در حال اجرا می‌باشد.

گازرتصریح کرد:درصورت دقت نظر مشاهده می شود که در حال گذر ازسیاست ها و فرآینده های سنتی و اجرای راهبردهای تحولی سازمان ملی استاندارد ایران هستیم، که در رویکردهای جدید استانداردسازی، خدمات و اهمیت ویژه به خدمات پس از فروش لوازم خانگی و خودرو بسیار مورد تاکید است.

وی گفت: طرح “عیدانه” در قالب بازرسی و بررسی چک لیستهای مشخص سازمان ملی استاندارد ایران که براساس استانداردهای ملی مربوطه تنظیم شده است،  از نگاه ایمنی، سلامت، امنیت و کیفیت، کالاها و خدماتی که در سطح کشوربه مردم ارائه می شود رامورد پایش قرار می دهد.

گازر در پایان تاکیدکرد: انعکاس خبری مناسب از این طرح و احیای نگاه مردمی به خدمات ارائه شده در استان و ارتقا سطح اعتماد عمومی و افزایش کیفیت و مبارزه با تخلفات احتمالی و انعکاس آن در رسانه ملی و استانی به صورت گزارش خبری و پخش در ساعات پر بیننده استانی و همچنین اطلاع رسانی به صورت زیر نویس تلویزیونی یا هر طریق دیگر که مقدور ‌باشد بسیارمورد انتظار است.