امام جمعه موقت یزد گفت: مسافران و میهمانان نوروزی، حرمت ماه مبارک رمضان را در سفر به دارالعباده یزد نگه دارند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ حجت‌الاسلام “سید ناصر محمدی” در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد افزود: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و فرهنگ دارالعباده جزو خواسته مردم و مسئولان از عموم مسافران و […]

امام جمعه موقت یزد گفت: مسافران و میهمانان نوروزی، حرمت ماه مبارک رمضان را در سفر به دارالعباده یزد نگه دارند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ حجت‌الاسلام “سید ناصر محمدی” در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد افزود: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و فرهنگ دارالعباده جزو خواسته مردم و مسئولان از عموم مسافران و گردشگران است.

وی ادامه داد: تقارن بهار طبیعت با بهار عبادت و قرآن یک فرصت بسیار ارزشمند در آغاز سال جدید است و همه مردم و مسافران باید به مقررات دینی و فرهنگی احترام قائل شوند.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه مردم استان همواره مسافرپذیر و میهماندوست هستند اظهار کرد: همکاری مردم و مسافران با مسئولان برای داشتن سالی مناسب به خصوص در بهار امسال مورد انتظار است.

محمدی از مردم، کسبه و صاحبان مشاغل مختلف خواست تا به نحو شایسته و در خور فرهنگ دارالعباده در همه مناطق میزبان خوبی برای همه افرادی باشند که یزد را مقصد گردشگری خود قرار می‌دهند.

وی بیان کرد: از کسبه شریف و سخت‌کوش یزد انتظار می‌رود بیش از همیشه به خصوص در ایام نوروز با رعایت انصاف و روحی گشاده با میهمانان و مسافران نوروزی برخورد کنند.

امام جمعه موقت یزد همچنین به اهمیت رعایت عفاف و حجاب و اهمیت آن در دین مبین اسلام و آموزه‌های دینی اشاره کرد و از مسافران خواست در این خصوص دقت نظر لازم داشته باشند.

محمدی تاکید کرد: کسبه باید برای تحقق آموزه‌های دینی و اخلاقی کمال همکاری با مسئولان برای اجرای کامل فرهنگ دارالعباده را داشته باشند که رسالت دینی است.

امام جمعه موقت یزد بیان کرد: فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت یک فرصت است که مردم و جوانان از آن در راستای رسیدن به تقوا و کمال استفاده کنند؛ باید مردم و مسافران بیش از گذشته حرمت رمضان ماه خدا و ماه نزول کلام وحی را حفظ کنند.