رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفت از آمادگی این شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد. به ‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جلال دهقان با اعلام این خبر گفت: شهرستان تفت دارای روستاهای هدف گردشگری، اماکن گردشگری و تاریخی مهمی است که در تمام ایام سال و به‌ویژه در تعطیلات نوروز شاهد […]

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفت از آمادگی این شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد.

به ‌گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جلال دهقان با اعلام این خبر گفت: شهرستان تفت دارای روستاهای هدف گردشگری، اماکن گردشگری و تاریخی مهمی است که در تمام ایام سال و به‌ویژه در تعطیلات نوروز شاهد حضور گردشگران و مسافران در این منطقه هستیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفت در ادامه با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های مناسب صورت گرفته در ستاد خدمات سفر شهرستان گفت: تفت با برگزاری ۴ جلسه ستاد خدمات سفر برای استقبال شایسته از مسافران نوروزی آماده شده است.

دهقان با بیان این‌که ایام نوروز فرصت بسیار خوبی است تا برای معرفی قابلیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان اقدامات شایسته‌ای صورت گیرد، به ویژگی‌های شاخص تفت پرداخت و گفت: تفت به‌عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی‌شده است و این موضوع به‌واسطه برخورداری از ویژگی‌های استثنایی طبیعی و برخورداری آثار تاریخی متعدد است.

وی بابیان این‌که تفت در مسیر محور مواصلاتی یزد به شیراز قرار دارد و همه‌ساله با استقبال خوب گردشگران داخلی و مسافران روبرو می‌شود افزود: طی جلسات مختلف با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی تدابیر لازم برای استقبال مناسب از مسافران اندیشیده شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تفت آماده استقبال از مسافران نوروزی شده است.

دهقان با اشاره به اینکه تفت یکی از مستعدترین باغشهرهای منطقه کویر است، گفت: این شهرستان به دلیل آب‌وهوای مناسب و مطبوع همواره موردتوجه گردشگران بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفت با اشاره به برگزاری مراسم سال‌تحویل در حسینیه تاریخی امام خمینی (ره) در شهر تفت، افزود: آماده‌سازی گلزار شهدای والامقام برای برگزاری مراسم سال‌تحویل، آماده‌سازی مراکز عمومی و اقامتگاه‌های مختلف، آماده‌سازی فضای شهری برای نوروز، هماهنگی برای اسکان مسافران به‌ویژه در مدارس شهرستان و … ازجمله اقداماتی است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای آن‌ها صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌هایی نظیر جز خوانی قرآن کریم در مکان‌های پرتردد، برپایی نماز جماعت در اماکن تفریحی و گردشگری، راه‌اندازی پویش افطاری ساده در همین اماکن، ایجاد غرفه‌هایی در پارک‌ها و اماکن تفریحی جهت ترویج حجاب و پاسخگویی به مسائل فرهنگی و شرعی مسافران، اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی در امامزادگان و بقاع متبرکه، تبلیغات و فضاسازی شهری انجام‌شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تفت گفت: اجرای نمایش پرفورمنس در محل مسجد تاریخی امام (ره) تفت، نصب دو المان در ورودی شهر تفت، برپایی سفره هفت‌سین در پارک‌ها، ایجاد گذر فرهنگی دریکی از کوچه‌باغ‌های شهر تفت، تهیه کلیپ برای معرفی بیشتر شهر تفت و استفاده از پتانسیل تلویزیون شهری برای معرفی اماکن گردشگری، برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی در روستای هدف گردشگری توران پشت، برگزاری جشنواره بانوی روستا در روستای هدف گردشگری اسلامیه و راه‌اندازی کاروان اتوبوس شادی در نقاط شهری و روستایی، برپایی موکب‌های صلواتی در مسیرهای مواصلاتی شهرستان از اقدامات اجرایی این شهرستان برای نوروز است.