سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری اولین رویداد آماده‌سازی هنرمندان صنایع‌دستی برای دریافت نشان ملی و بین‌المللی در یزد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ عبدالمجید عربی با اعلام این خبر گفت: این رویداد با رویکرد ایجاد خلاقیت و نوآوری برای نخستین بار برگزار می‌شود. […]

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری اولین رویداد آماده‌سازی هنرمندان صنایع‌دستی برای دریافت نشان ملی و بین‌المللی در یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ عبدالمجید عربی با اعلام این خبر گفت: این رویداد با رویکرد ایجاد خلاقیت و نوآوری برای نخستین بار برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان یزد ادامه داد: با توجه به برگزاری هر سال برنامه نشان ملی و مشارکت هنرمندان، به‌منظور استانداردسازی آثار آن‌ها، این رویداد استانی برگزار می‌شود.

عربی اظهار کرد: هنرمندانی که در این رویداد ثبت‌نام می‌کنند با حضور در دوره‌های آموزشی با رفع عیوب آثار ارسالی خود، برای دریافت نشان ملی و بین‌المللی آماده می‌شوند.

به گفته او طراحی و تولید محصول، اصول کاربردی در تولید آثار، زیبایی‌شناسی، خلاقیت و ابتکار در طراحی و بررسی معیارهای اصالت و هویت از مهم‌ترین محورهای آموزشی این رویداد است.

این رویداد توسط معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با همکاری دانشگاه علم و هنر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود.