مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با حضور گرم و صمیمی خود در افتتاحیه ی بازارچه نوروزی جهاد کشاورزی اظهار کرد: نمایشگاه ” از مزرعه تا سفره” با رویکرد عرضه مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده برنامه ریزی و هماهنگ شده است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ؛ محمد رضا پاکدل مدیر […]

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با حضور گرم و صمیمی خود در افتتاحیه ی بازارچه نوروزی جهاد کشاورزی اظهار کرد: نمایشگاه ” از مزرعه تا سفره” با رویکرد عرضه مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده برنامه ریزی و هماهنگ شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر ؛ محمد رضا پاکدل مدیر کل دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری با حضور گرم و صمیمی خود در افتتاحیه ی بازارچه نوروزی جهاد کشاورزی اظهار کرد: نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی، که به همت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد تحت عنوان طرح از مزرعه تا سفره برپا شده، با رویکرد عرضه مستقیم کالا از تولید کننده بخصوص تولید کنندگان خرد روستایی بدون واسطه به مصرف کننده برنامه ریزی و هماهنگ شده است.

وی افزود: قیمت های مناسب و کیفیت خوب از اهداف این طرح در جهاد کشاورزی است.

پاکدل خاطرنشان کرد: عرضه مستقیم گوشت گرم گوسفندی ، مرغ ، تخم مرغ ،فراورده های لبنی، میوه جات و سایر محصولات کشاورزی در ایام پایانی سال و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان می تواند کمک بسزایی به قدرت خرید خانوار کند و امیدوارم با برگزاری مستمر این نمایشگاهها در سطح استان و حذف واسطه بتوانیم به همشهریان محترم خدمت در خوری ارائه کنیم.

سید ابوالفضل وکیلی رئیس جهاد کشاورزی استان ضمن بیان این موضوع که یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی از ابتدا این بوده که بتواند در هر صورت محصولات کشاورزی و دامی را بطور مستقیم بدست مصرف کننده برساند گفت: این اتفاق یک دستاورد دو طرفه دارد از یک طرف تولید کننده میتواند محصولات تولیدی را بدون دخالت واسطه با قیمت مناسب عرضه کند وازسوی دیگر مصرف کنندگان محصولات سالم و با کیفیت را مستقیم از تولید کننده دریافت و استفاده می کنند .

وی افزود: با همکاری خوبی که از سوی همه ادارات ارگان ها بخصوص استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی ، بسیج ، حوزه اصناف مدیریت تنظیم بازار ، حوزه ریاست و اداره روابط عمومی اتفاق افتاد برآن شدیم تا با برپایی بازارچه نوروزی در قالب طرح از مزرعه تا سفره در محل سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها و استفاده از فضای این ادارات در راستای رفاه مردم شریف استان یزد قدمی برداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به این که دستور ویژه استاندار جهت همکاری شهرداری و اماکن باعث افتتاح بازارچه نوروزی شد تصریح کرد: با اجرای طرح از مزرعه تا سفره به صورت مشخصی هزینه های خانوار کمتر و هزینه های تولید هم سریع تر به تولید کنندگان برگشت خواهد خورد .

وی عنوان کرد: تمامی تشکل های دامداران و مرغداران ، حوزه خشکبار ، لبنیات و سایر محصولات و فراورده های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و میوه جات محصولات خود را با قیمت عمده و درب واحد با کیفیت مناسب به مردم عرضه خواهند کرد.

وکیلی در پایان اعلام کرد :بازارچه نورزی تا روز ۲۹ اسفند ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ آماده خدمت به همشهریان عزیز است.