استاندار یزد گفت: رویکرد اصلی استان در نوروز ۱۴۰۲، باید مبتنی بر اصل تکریم میهمانان باشد و این رویکرد مهم، باید مورد توجه تمام افراد درگیر در زنجیره خدمات رسانی به میهمانان قرار گیرد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد، با اشاره به جایگاه ویژه «میهمان» […]

استاندار یزد گفت: رویکرد اصلی استان در نوروز ۱۴۰۲، باید مبتنی بر اصل تکریم میهمانان باشد و این رویکرد مهم، باید مورد توجه تمام افراد درگیر در زنجیره خدمات رسانی به میهمانان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد، با اشاره به جایگاه ویژه «میهمان» در آیات و روایات گفت: رویکرد اصلی استان در نوروز ۱۴۰۲، باید مبتنی بر اصل تکریم میهمانان باشد و این رویکرد مهم، باید مورد توجه تمام افراد درگیر در زنجیره خدمات رسانی به میهمانان قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: برآیند کلیه تصمیمات ستاد خدمات سفر استان در نوروز پیش رو، باید ایجاد حال خوب برای مردم استان و میهمانان باشد.

استاندار یزد با اشاره به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن در نوروز ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: باید از این فرصت بزرگ برای ایجاد نشاط مومنانه و حال خوب برای هم استانی ها و میهمانان استان استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسائل مربوط به اسکان میهمانان نوروزی اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، استان یزد ظرفیت اسکان روزانه ۱۰۰ هزار نفر را در مراکز اقامتی مجاز و مدارس دارد که لازم است اقدامات لازم برای خدمت رسانی هرچه بهتر به میهمانان صورت گیرد.

فاطمی همچنین با اشاره به نقش جاده های یکنواخت و خسته کننده در بروز تصادفات، اظهارداشت: در ایام نوروز، با همکاری صنایع و دستگاه ها ایستگاه های موقت بین راهی در برخی نقاط حاشیه این جاده ها برپا و برنامه ریزی های لازم برای پذیرایی و اسکان موقت مسافران انجام شود.

استاندار یزد در ادامه راهبرد استان در نوروز ۱۴۰۲ را “نوروزِ بدون فوتی” عنوان کرد و گفت: فرمانداران مسائل مربوط به ترافیک و تصادفات را به صورت روزانه بررسی و اقدامات و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

وی همچنین بر عدم تمرکز صرف بر مراکز شهرستان ها و لزوم فعالسازی ظرفیت روستاها تاکید و اضافه کرد: به هیچ عنوان کمبود و قطعی آب در شهرها و روستاها قابل قبول نیست و باید برنامه ریزی جدی با در نظر گرفتن همه ابعاد صورت گیرد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به گلایه مندی های مردم در خصوص تفاوت قابل ملاحظه نرخ اقلام در روستاها، گفت: فرمانداران با پیگیری و نظارت جدی خود از بروز چنین مواردی جلوگیری کنند.

استاندار یزد در پایان بر احصای لیست تجهیزات و ماشین آلات قابل استفاده مجموعه های صنایع شهرستان ها؛ جهت افزایش سرعت امدادرسانی به خودروهای دچار مشکل و کاهش دغدغه های موجود در این حوزه، تاکید کرد.