معاون فرماندار مهریز از راه اندازی کافه شهدا در مجموعه غربالبیز شهرستان در ایام عید نوروز خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مصطفی زارع زاده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تبریک ایام نیمه شعبان از راه اندازی کافه شهدا در مجموعه غربالبیز خبر […]

معاون فرماندار مهریز از راه اندازی کافه شهدا در مجموعه غربالبیز شهرستان در ایام عید نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مصطفی زارع زاده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تبریک ایام نیمه شعبان از راه اندازی کافه شهدا در مجموعه غربالبیز خبر داد و افزود: این کافه شهدا با همکاری بخشدار مرکزی مهریز و بنیاد شهید و بخش خصوصی ایجاد می شود.

وی با اشاره به حضور یک شهید گمنام در مجموعه غربالبیز اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی یک کافه شهدای شکیل در این مجموعه، در ایام نوروز همراه با ارائه کتاب شهدا و نصب پوستر اسامی شهدای شهرستان شاهد حضور پرشور مردم در این مکان باشیم.

معاون فرماندار مهریز بر نصب تصویر شهدای شهرستان در سطح شهر تاکید کرد و گفت: با این اقدام فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج می کنیم و همچنین فضای شهر را با تصاویر شهدا تلفیق کرده و فضای معنوی شهر تلطیف می شود.

وی با تاکید بر غبارروبی مزار شهدا در استقبال از عید نوروز اضافه کرد: همانگونه که بر سر خاک درگذشتگانمان سفره هفت سین می چینیم مزار شهدا را نیز مزین به سفره هفت سین کرده و در این ایام شاهد حضور مردم در این فضا باشیم.

زارع زاده با اشاره به ۲۲ اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواستار نصب پوستر و بنر شهدا در ادارات شهرستان و گرامیداشت این روز شد.

وی نصب عکس شهدا بر خودروهای نظامی و انتظامی، دیدار با خانواده شهدا در مناسبت ها و شرکت در مراسم یادبود شهدا را از دیگر مواردی برشمرد که باید به آنها نگاه ویژه شود.