معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از تدوین سند مهندسی فرهنگی برای اولین بار در استان یزد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جلسه هماهنگی تدوین سند مهندسی فرهنگی استان به ریاست مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و با حضور فرمانداران برگزار شد. عزیزی در این جلسه […]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از تدوین سند مهندسی فرهنگی برای اولین بار در استان یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جلسه هماهنگی تدوین سند مهندسی فرهنگی استان به ریاست مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و با حضور فرمانداران برگزار شد.

عزیزی در این جلسه با بیان اینکه تدوین سند مهندسی فرهنگی استان برای اولین بار انجام خواهد گرفت گفت: برای آنکه این سند یک سند جامع و در برگیرنده فرهنگ استان در حوزه های مختلف باشد باید در تدوین آن دقت زیادی صورت گیرد.

وی افزود: ما یکسری فرهنگ های مشترک در استان داریم و یکسری فرهنگ ها مختص هر شهرستان بنابرابن نباید تنها به فرهنگ مرکز استان توجه نمود بلکه باید شهرستان ها مجزا دیده شوند.

معاون استاندار یزد در ادامه بر اهمیت تدوین این سند تاکید کرد و ابراز داشت: در تدوین این سند باید فرهنگ های ناملموس مانند لهجه، قناعت ورزی، تدین و… نیز در نظر گرفته شود و از آن ها غفلت نکرد.

وی توجه به سنت های قدیمی فرهنگی و احیای مجدد ان ها را خواستار شد و ابراز داشت: این سنت ها به نوعی ریشه های فرهنگی استان بوده و باید برای احیای آنان تلاش کرد.

عزیزی در پایان بر بهره مندی از نظرات نخبگان شهرستانی در راستای تدوین سند فرهنگی تاکید کرد.