استاندار یزد درخت را آسایش دهنده روح و جسم انسان دانست و گفت: اقدامات موثری در زمینه ترویج فرهنگ کاشت و نگهداشت درخت صورت گیرد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در آئین کاشت درخت همزمان با روز درختکاری، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: درختکاری اقدامی دینی، انقلابی و فعلی مومنانه است که علاوه […]

استاندار یزد درخت را آسایش دهنده روح و جسم انسان دانست و گفت: اقدامات موثری در زمینه ترویج فرهنگ کاشت و نگهداشت درخت صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در آئین کاشت درخت همزمان با روز درختکاری، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: درختکاری اقدامی دینی، انقلابی و فعلی مومنانه است که علاوه بر زیباسازی سیما و منظر، می توان از سایه و در بعضی موارد از میوه و خواص دارویی آن استفاده کرد.

وی در ادامه درخت را آسایش دهنده روح و جسم انسان دانست و اظهار داشت: درخت موجودی مثمر و مبارک بوده و حیات و زیست انسان ها بدون درخت معنا و مفهومی ندارد لذا باید اقدامات موثری در زمینه ترویج فرهنگ کاشت و نگهداشت نهال و درخت صورت گیرد.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش از آب و خاک به عنوان دو ثروت بزرگ ملی یاد و خاطرنشان کرد: مجموعه های منابع طبیعی و آبخیزداری و محیط زیست رسالت بزرگی در زمینه حفاظت از این ثروت ها و انتقال آن ها به نسل های آینده دارند.

فاطمی با بیان اینکه به این دو ثروت فوق العاده مهم نباید با نگاه تشریفاتی نگریست اضافه کرد: تامین امنیت غذایی یکی از موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که با توجه به پیوستگی مسائل آن با حوزه کشاورزی، باید توجه ویژه ای به حفظ کاربری اراضی کشاورزی داشت.