استاندار یزد گفت: احداث موزه فرش یزد کاری قابل تقدیر است همچنین احداث مرکز و پارک بزرگ با امکانات رفاهی و تفریحی جدید، همواره مورد درخواست عموم مردم یزد در طی سالیان اخیر بوده است که امیدواریم با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد این اقدام عملی شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران […]

استاندار یزد گفت: احداث موزه فرش یزد کاری قابل تقدیر است همچنین احداث مرکز و پارک بزرگ با امکانات رفاهی و تفریحی جدید، همواره مورد درخواست عموم مردم یزد در طی سالیان اخیر بوده است که امیدواریم با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد این اقدام عملی شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در جمع اعضای شورای اسلامی شهر یزد، افزود: یکی از موضوعات مهم در استان یزد، فرهنگ است و در حوزه فرهنگ، گردشگری یکی از اساسی ترین مسائل قابل توجه است، موزه ها نیز یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه گردشگری و صنایع دستی هستند، در واقع موزه ها گنجینه ادبیات و هویت تاریخی تمدن و اصالت یک کشور هستند.

وی در خصوص ایجاد مجموعه تفرجگاهی بزرگ در یزد گفت: درخواست داریم تا مجموعه تفرج گاهی بزرگ توسط شورای اسلامی شهر یزد ایجاد شود تا به عنوان کار ماندگار بماند و مورد رضایت مردم دارالعباده قرار بگیرد.

استاندار یزد با اشاره به اینکه این اقدام به عنوان یادگار از شورای ششم شهر یزد که شورای انقلابی است خواهد ماند، گفت: دو موضوع احداث پارک و مجموعه بزرگ رفاهی تفریحی یزد و موزه فرش توسط شورای اسلامی شهر یزد در اسرع وقت دنبال شود چراکه عمر دولت ها و شورا و شهرداری محدود است.

فاطمی اظهار داشت: عموم مردم در تعطیلات به سمت مناطق کوهستانی تفت می روند و همه نیز ویلا و باغ ندارند به دنبال این بودیم که فضایی فراهم شود تا مردم یزد نیز بتوانند برای گذراندن اوقات فراغت خود محلی را داشته باشند و لذا در منطقه کوه کاسه این اقدام در حال انجام است.

وی ادامه داد: قسمتی که در حریم شهر یزد است را می توان به عنوان فاز اول اقدام کرد و چون دارای منطقه کوهستانی است قطعا مورد مراجعه مردم خواهد بود و در استانداری نیز کمک خواهیم کرد تا بتوان طرحی در خور شان مردم با دریاچه و باغ پرندگان و پارک کودک و پارک بانوان و پارک نماز و دیگر قسمت ها داشته باشیم و با یک طرح جامع بصورت فاز به فاز اجرایی گردد.

استاندار یزد گفت: کارگروهی با حضور مدیران دستگاه های متولی ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر یزد و معاون عمرانی استاندار تشکیل و ظرف مدتی کوتاه اجرای این محل بررسی و نهایی گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: اصرار شورا نیز بر این است که مجموعه بزرگ تفریحی گردشگری همراه با شهر بازی ایجاد شود و هر چند در محل پارک کوهستان هم اخیرا بخش هایی اضافه شده اما کافی نیست و اگر امکان داشته باشد این حرکت را انجام داد، بعنوان یک کار ماندنی ثبت خواهد شد.

عزیزالله سیفی اظهار داشت: پنجاه میلیارد تومان برای این امر تخصیص یافته و برای سال ۱۴۰۲ مصوب شد که امیدواریم این کار در ابتدای سال آینده شروع شود.

حجت الاسلام سید محمد ناصر حیدری نائب رییس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: یکی از اولین بحث هایی که در این شورا مطرح کردیم ایجاد شهر بازی بزرگ در یزد بود و حتی رسانه ای نیز شد و به ویژه در نزدیک مناطق امامشهر و آزادشهر که فقر مراکز تفریحی داریم اما نیازمند جلسه ای مشترک است تا اتفاق نظری بر این پروژه که مورد اصرار همه است، ایجاد و به نتیجه برسیم.

محمد مهدی نیکونژاد عضو دیگر شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: ایجاد مرکز رفاهی تفریحی برای مردم در جلسات داخلی اعضای شورا مکرر مورد بحث بود و از بین ده ها پروژه ای که بررسی شد ایجاد این مرکز مورد تایید اکثریت شورا شد و خوشحالیم که دغدغه شورا و مسئولان است ولی متأسفانه بعد از یک سال و نیم هنوز به نتیجه نرسیده و از استاندار یزد درخواست داریم کمک کند تا این پروژه به سرانجام رسیده و آغاز شود و از طرف ما حمایت صد درصدی وجود دارد.

محمد علی اعتباری عضو دیگر شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: بوستان شهدا و بوستان پارک بزرگ شهر و پارک هفتم تیر برای بازپیرایی مصوب شد و برای این مجموعه تفریحی نیز مصوبه ای تخصیصی داشتیم اما نیازمند جلسه ای مشترک است و هرچند همه دلسوز هستند اما عدم گفتمان باعث شده است که این اقدام همچنان بلا تکلیف بماند.

بی بی فاطمه حقیرالسادات عضو شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: پارک بزرگ شهر الان مورد استفاده عموم مردم یزد نیست و باید ایجاد پارک جدید در قسمتی باشد که مردم یزد هم بتوانند استفاده کنند و ایجاد مرکز تفریحی یکی از درخواست های همیشگی مردم بوده و است.

ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد نیز در این نشست گفت: پارک کوهستان چهل هکتار است و برای ایجاد مجموعه جدید و در فاز اول نیازمند هزار میلیارد تومان است و کاری نیست که شهرداری بتواند فقط از منابع خود هزینه کند و با توجه به اینکه سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده است لذا هر گونه همکاری و کمک را خواهیم داشت.

در این نشست فوق العاده که در صحن شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد، محسن ابوترابی و فاطمه زارع دیگر اعضای شورای اسلامی شهر یزد مواردی را مطرح کردند.