به مناسبت هفته سالروز تأسیس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی طرح «ایما» در مدارس استان یزد به عنوان یک طرح سراسری امروز چهارشنبه ۱۰ اسفندماه همزمان با سراسر کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛محمد کاظم رحیمی نژاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم صبحگاه دبیرستان پسرانه شاهد افشار ضمن […]

به مناسبت هفته سالروز تأسیس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی طرح «ایما» در مدارس استان یزد به عنوان یک طرح سراسری امروز چهارشنبه ۱۰ اسفندماه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛محمد کاظم رحیمی نژاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم صبحگاه دبیرستان پسرانه شاهد افشار ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه وتبریک ویژه به خاطر قدمی که در این مدرسه برای ورود به عرصه‌های اجتماعی و مسئولیت‌پذیری برداشته شده است گفت: اگر ما بتوانیم حساب و کتاب کلان جامعه را محاسبه کنیم که ضرر مسئولیت ناپذیری بخشی از مردم چقدر می‌باشد، شاید معادل سرمایه‌ای که ما خرج می‌کنیم برای امور مختلف، سه یا چهار برابر آن، خسارت مسئولیت ناپذیری در جامعه می‌باشد.

وی افزود: این حرکت ارزشمند دو فایده‌ی مهم دارد اول این که در این طرح فرآیند جامعه‌پذیری و فرهنگ پذیری به معنای کامل آن اتفاق می‌افتد و دوم این که کسی که در عرصه‌ی اجتماعی وارد شد حساب زندگی را فقط در چهاردیواری خانه خود نمی‌بیند، مدرسه‌، شهر و کشور را متعلق به خود می‌داند و برای شهر و مدرسه ا‌ی بهتر تلاش می‌کند.

رحیمی نژاد اذعان داشت: امروز شما دانش‌آموزان با دوستانتان متعهد شده‌اید که می‌توانید با همکاری هم مدرسه را اداره کنید و این حرکت شما در عرصه‌ی کشوری منعکس خواهد شد.

وی اضافه کرد: دبیرخانه‌ی کشوری این طرح در استان یزد می‌باشد و امیدواریم این حرکت زمینه‌ای باشد برای آغاز یک حرکت که امروز رقم می‌خورد.

مدیر کل آموزش و پرورش اظهار داشت: باید این کار بزرگ یه کار نمادین نباشد و همیشگی باشد و در طول سال بخش‌هایی از فعالیت های مدرسه به دانش آموزان واگذار شود چه در ساعت‌های کلاسی و چه در ساعت‌های غیرکلاسی تا تجربه‌ی واقعی به دست آمده برای شما در آینده به بهترین شکل رقم بخورد.

گفتنی است هدف از اجرای این طرح آماده شدن دانش آموزان برای ورود به عرصه‌های اجتماعی و همچنین تقویت روحیه تعامل و مشارکت بین دانش آموزان در مدارس می باشد.