مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از مشاهده یک قلاده يوزپلنگ در پناهگاه حيات وحش دره انجير اردكان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سیدرضا نورانیان در این خصوص اظهار داشت: مأموران يگان تكاوري ساغند در حين گشت و كنترل خط آسفالت خرانق- ساغند موفق به مشاهده و فیلمرداری از يك قلاده يوزپلنگ كه […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از مشاهده یک قلاده يوزپلنگ در پناهگاه حيات وحش دره انجير اردكان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سیدرضا نورانیان در این خصوص اظهار داشت: مأموران يگان تكاوري ساغند در حين گشت و كنترل خط آسفالت خرانق- ساغند موفق به مشاهده و فیلمرداری از يك قلاده يوزپلنگ كه از محدوده ني باز به سمت محدوده دره انجير در حال عبور از جاده بود شدند.

وی افزود: پناهگاه حيات وحش دره انجير مهمترين زيستگاه يوزپلنگ در استان مي باشد كه از گذشته تاكنون همواره حضور اين گونه بصورت مشاهده مستقيم و دوربين هاي تله اي ثبت شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: پناهگاه حيات وحش دره انجير با مساحت تقريبي ۲۰۰ هزار هكتار، داراي تنوع گونه ای و جمعيت مناسب از طعمه های يوزپلنگ، نظير قوچ و ميش ، جبير، كل و بز و خرگوش مي باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: مهمترین تهدیدات این گونه، تصادفات جاده ای، فعالیت معادن و جاده های دسترسی آن، تخریب و ناامنی زیستگاه، سگهای گله و ولگرد، استفاده از طعمه سمی و تله توسط گله داران و… می باشد.