رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه فرش دستباف یزد بسیار پویاست گفت: فرش دستباف یزد باید هرچه سریعتر به جایگاه بالاتری دست پیدا کند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، فرحناز رافع در جلسه کمیته فرش استان دردیدار با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد و جمعی از تولیدکنندگان اصلی فرش دستباف […]

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه فرش دستباف یزد بسیار پویاست گفت: فرش دستباف یزد باید هرچه سریعتر به جایگاه بالاتری دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، فرحناز رافع در جلسه کمیته فرش استان دردیدار با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد و جمعی از تولیدکنندگان اصلی فرش دستباف با تاکید بر لزوم پیگیری ایجاد خوشه فرش برای استان یزد اظهار داشت: البته معتقدیم عامل این خوشه باید کارآمد باشد.

وی با بیان اینکه فرش دستباف یزد پویاست و نسبت به خلاقیت و تنوعی که دارد می تواند جایگاه بالاتری داشته باشد افزود: بنابراین حضور یک عامل کارآمد می تواند فرش دستباف یزد را به جایگاه بالاتری برساند.

رافع ادامه داد: در صورت ارائه درخواست از استان یزد برای ایجاد این خوشه، به سرعت امور مرتبط با آن پیگیری خواهد شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین بر ضرورت راه اندازی مرکز رشد فرش در یزد و همچنین راه اندازی کارگزاری فرش در این استان تاکید کرد و گفت: آماده همکاری همه‌جانبه در این زمینه‌ها هستیم.

وی توصیه کرد: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در یزد با موضوع فرش برگزار شود و درخواست‌های تولیدکنندگان به مسئولان دولتی ارائه شود.

رافع همچنین با اشاره به برخی درخواست‌های ارائه شده از سوی تولیدکنندگان فرش دستباف در استان یزد نظیر تبدیل یزد به استان پایلوت شرکت خدماتی فرش، ارائه تسهیلات ارزان قیمت، ایجاد شهرک تخصصی قالیشویی فرش و … بیان کرد: مرکز ملی فرش ایران در همه زمینه ها آماده همکاری و حمایت است.