مدیر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ساخت شهرک تخصصی کود شیمیایی استان یزد در ستاد تسهیل رفع موانع تولید این استان به تصویب رسید. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عباس غلامی مدیر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: استان یزد به دلیل دارا بودن ۷۰۰ شرکت پلیمری […]

مدیر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ساخت شهرک تخصصی کود شیمیایی استان یزد در ستاد تسهیل رفع موانع تولید این استان به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عباس غلامی مدیر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: استان یزد به دلیل دارا بودن ۷۰۰ شرکت پلیمری و شیمیایی فعال در بخش صنایع تکمیلی یکی از قطب های صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور به شمار می رود و در این راستا نشست کارگروه تخصصی ستاد تسهیل ورفع موانع تولید استان یزد با هدف رفع مشکلات صنایع پایین دستی پتروشیمی برگزار شد.

وی گفت: استان یزد در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی به دلیل کم آب بری از استان های پیشگام است .

غلامی تصریح کرد: دراین جلسه افزون بر مقام های ارشد استان، نمایندگان تشکل ها و انجمن های تخصصی پتروشیمی نیز حضور داشتند و بیشترین مباحث در زمینه افزایش فروش اعتباری از سوی مجتمع های پتروشیمی، سهمیه ها و تسهیل در یافت و خرید خوراک مورد نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی استان یزد صورت گرفت.

وی ادامه داد: فروش اعتباری از سوی بسیاری از پتروشیمی ها در حال انجام است و باید با استفاده از تمام ظرفیت های موجود و همکاری هلدینگ ها، تامین خوراک مورد نیاز صنایع تکمیلی با سهولت بیشتری انجام شود تا هدف گذاری های انجام شده در مسیر تکمیل زنجیره ارزش محقق شود.

مدیر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد برای تشکیل شهرک تخصصی کود شیمیایی در بهاباد یزد اشاره کرد و افزود: با مدیریت برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تامین اوره و آمونیاک این شهرک مکاتبه شده است تا تدابیر لازم برای تامین خوراک اتخاذ شود.

غلامی با بیان این که بر اساس تفاهم نامه امضا شده میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان صنایع کوچک و شرکت های صنعتی ایران ، صنایع پایین دستی پتروشیمی که در شرایط رکود قرار دارند و یا کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید دارند، شناسایی و عارضه یابی میشوند اظهار کرد : تلاش می شود با رفع موانع تولید در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،واحد های صنعتی دراین استان ها بتوانند به چرخه تولید بازگشته و یا ظرفیت تولید خود را احیا کنند.