رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی را حرکتی موثر و ارزشمند برشمرد و خواستار انجام آن در دیگر بخش ها و استمرار این رزمایش در طول سال شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سید ابوالفضل وکیلی، امروز، دوم اسفندماه در مراسم افتتاحیه رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد که به مدت سه […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی را حرکتی موثر و ارزشمند برشمرد و خواستار انجام آن در دیگر بخش ها و استمرار این رزمایش در طول سال شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سید ابوالفضل وکیلی، امروز، دوم اسفندماه در مراسم افتتاحیه رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد که به مدت سه روز در شهرستان‌های عشایرخیز ابرکوه، خاتم و مروست برگزار خواهد شد، بیان کرد: خوشبختانه در تمام عرصه و برهه‌ها شاهد حضور نیروهای بسیج و جهادی و گره گشایی آنها از دشواری‌ها هستیم.

وی برگزاری این رزمایش را حرکتی زیبا خواند و خواستار انجام و استمرار آن در دیگر بخش‌ها شد و نسبت به همکاری دامپزشکی برای تامین گوشت قرمز استان ابراز امیدواری کرد و گفت: هرچند در حوزه مرغ، تخم مرغ و شیر حدود نیمی از تولید استان یزد مازاد و به سایر استانها صادر می شود ولی در بحث دام سبک همواره واردکننده هستیم لذا امیدواریم در شرایط کنونی پایان سال و قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان، با همکاری دامپزشکی و واردکنندگان در حوزه گوشت گوسفندی مشکلی در این باره نداشته باشیم.

فعالیتهای جهادی لازمه پاسداری از دین و انقلاب است

حجت‌الاسلام مهدی اکبرزاده شورکی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جهادکشاورزی یزد نیز در این مراسم گفت: رزمایش جهادی که امروز شروع خواهد شد، دارای واژه‌ای ارزشمند است که در مجموعه ارزشی انقلابی ما جایگاه ویژه‌ای دارد و آن هم جهادی بودن این رزمایش است.

وی با تاکید بر این مقام معظم رهبری می‌فرمایند اگر بخواهیم این انقلاب سر و سامان یابد، مستلزم کار جهادی هستیم، خاطرنشان کرد: کار جهادی چهار اثر بسیار مفید دارد از این جهت که مردم را به دین و انقلاب و معنویت و جهادگران را به نورانیت سوق می‌دهد و لذا نباید آن را دست کم گرفت.

اکبرزاده عنوان کرد: حرکت‌های جهادی بر چهار پایه استوار است که این ستونها شامل ایمان، عشق و بصیرت و همت است که باعث چشم دوختن و رسیده به برترین قله ها می شود و باید قدردان چنین حرکتهایی در جامعه باشیم و در این راستا لازم است از همه دستگاه‌های همکار و گروه‌های جهادگر قدردانی کنیم.

این مسئول یکی از ویژگی‎های بارز این رزمایش را اهتمام به بحث آموزش و غفلت نشدن از این موضوع خواند و گفت: حتی آموزش ذبح شرعی برای اولین بار مورد توجه قرار گرفته که وقتی به اثرات این مهم توجه کنیم، نقش ناظران شرعی بیشتر برایمان محسوس خواهد شد.