رئیس سازمان دامپزشکی کشور، اردوها و رزمایش‌های جهادی دامپزشکی در سطح کشور را جریانی ماندگار و نسیمی مستمر دانست و گفت: تاکنون قریب بر ۷ میلیون رأس دام در سطح کشور واکسینه شدند. محمدحامد میرجلیلی، خبرنگار یزتیتر، سیدمحمد آقامیری، امروز در مراسم افتتاح رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد، با اشاره به دستور مقام معظم رهبری […]

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، اردوها و رزمایش‌های جهادی دامپزشکی در سطح کشور را جریانی ماندگار و نسیمی مستمر دانست و گفت: تاکنون قریب بر ۷ میلیون رأس دام در سطح کشور واکسینه شدند.

محمدحامد میرجلیلی، خبرنگار یزتیتر، سیدمحمد آقامیری، امروز در مراسم افتتاح رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد، با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ جهادی برای توسعه کشور، اظهار کرد: امروز بعد از گذشت یک سال با همکاری جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی و سپاه و بسیج خدمات خوبی در حوزه جهادی انجام شده و در حال انجام است.

وی کمک سپاه و بسیج سازندگی به دامپزشکی در حوزه خدمت رسانی به عشایر را حائز اهمیت و اجتناب ناپذیر دانست و افزود: کلمه جهاد ساده ولی به لحاظ معنایی و تحلیلی بسیار عمیق و خاص است.

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این‌که عشایر سرمایه‌های ایران اسلامی هستند، گفت: ۲۵ درصد از تولید گوشت قرمز کشور توسط عشایر تأمین می شود.

آقامیری آموزش و ترویج، معاینه و درمان، سم پاشی اماکن دامی و خود دام برای مبارزه با انواع انگل‌های خارجی دام و در نهایت عملیات واکسیناسیون از جمله اقدامات دارای اولویت سازمان دامپزشکی کشور است، تصریح کرد: تمام این خدمات به کمک بسیج به صورت رایگان به عشایر ارائه می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه اردوها و رزمایش‌های جهادی دامپزشکی در سطح کشور را جریانی ماندگار و نسیمی مستمر دانست و بیان کرد: این خدمت باید با همکاری بین بخشی در استانها مستمر و دائمی باشد.

وی تأمین بیش از ۸۵ میلیون دز واکسن، تهیه و توزیع بالغ بر ۱۴۰ میلیون دوز واکسن تب برفکی را از جمله خدمات و اقدامات انجام شده در سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تا این لحظه حتی یک مورد کانون آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور گزارش نشده است.

آقامیری با بیان این‌که تمام کشورهای اطراف ایران اسلامی درگیر ویروس ها و بیماریهای مختلف دام و طیور است، گفت: تمام کانون های بیماری های دامی ایران کنترل شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی در پایان با اشاره به نقش پرسنل متعهد سازمان دامپزشکی در کشور، خاطرنشان کرد: تاکنون قریب به ۷ میلیون رأس دام در سطح کشور واکسینه شدند.