معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در مراسم آغاز بکار رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد بحث امنیت غذایی در کشورمان را مهم خواند و گفت: بیوتروریسم تهدیدی جدی برای امنیت غذایی کشور است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، علی اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، امروز، در مراسم آغاز بکار رزمایش […]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در مراسم آغاز بکار رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد بحث امنیت غذایی در کشورمان را مهم خواند و گفت: بیوتروریسم تهدیدی جدی برای امنیت غذایی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، علی اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، امروز، در مراسم آغاز بکار رزمایش جهادی دامپزشکی استان یزد که در مجموعه ملاصدرا برگزار شد، با مهم خواند بحث امنیت غذایی در کشورمان، گفت: امروز با تمام توان و ظرفیتهای مختلف به ویژه در مقوله تولید تلاش داریم تا نه تنها تمام نیازهای داخل کشور بلکه کشورهای منطقه را تامین کنیم.

وی با بیان این که دشمن نیز در مقابل تمام تلاش خود را برای تحقق نیافتن این مهم بکار بسته است، گفت: امروز باید بحث بیوتروریسم را جدی گرفته و مهم بدانید.

عزیزی با اشاره به طرح مباحث مختلف و جدی در رابطه با بذرهای تراریخته و ژنتیکی در حوزه کشاورزی، عنوان کرد: یزد دومین استان تولیدکننده کشتهای گلخانه‌ای در کشور است ولی بذرهای مورد نیاز این حوزه عمدتاً از خارج کشور تامین شود و دشمن در این رابطه برای ما برنامه دارد لذا یکی از موضوعات مورد تاکید در استان و در قالب برنامه «یزد نوین» رفتن به سمت تولید بذرهای مورد نیاز است.

وی، برگزاری این قبیل رزمایش‌ها در حوزه دام و طیور را حائز اهمیت خواند و گفت: باید همواره برای مباحث مختلف پیش بینی حوادث را داشته باشیم و خوشبختانه در استان از جمله در سطح دامپزشکی استان این موضوع به خوبی رقم خورده و پیش از بروز اتفاقات از ابتلای استان به آنها پیشگیری شده است.

معاون استاندار در پایان از همکاری نیروهای بسیجی در این رزمایش همانند دیگر عرصه‌ها قدردانی کرد و گفت: اخیراً در کشور عراق موضوع تب برفکی جدی شده است ولی مجموعه استان برای این موضوع از هم اکنون برنامه دارد و امیدواریم در جنگ هوشمندانه دشمن که عرصه تولید را نیز نشانه رفته است، پیروز میدان باشیم و با حرکت به سمت خودکفایی در بخشهای مختلف این دغدغه‌ها نیز مرتفع شود.