مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: برای حمایت از تیم فوتبال نابینایان استان مساعدت لازم را داریم و در این خصوص تلاش می‌کنیم تهیه زمین چمنی با دیواره مناسب برای تمرین این را هم در دستور کار قرار دهیم. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، تیم فوتبال پنج نفره نابینایان استان به مسابقات […]

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: برای حمایت از تیم فوتبال نابینایان استان مساعدت لازم را داریم و در این خصوص تلاش می‌کنیم تهیه زمین چمنی با دیواره مناسب برای تمرین این را هم در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، تیم فوتبال پنج نفره نابینایان استان به مسابقات قهرمانی فوتبال نابینایان کشور که در مازندران برگزار می‌شود، اعزام شدند.

پور سلمان، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد در حاشیه اعزام ورزشکاران یزدی به مسابقات قهرمانی فوتبال نابینایان گفت: این مسابقات که انتخابی تیم ملی می‌باشد، با حضور هفت استان در مازندران برگزار می‌شود که استان‌های شرکت کننده در این دوره از مسابقات استان‌های یزد، تهران، مازندران، فارس، کرمان، گیلان و چهارمحال و بختیاری هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه بنده سال‌ها سابقه همکاری و فعالیت در اعزام تیم‌های ملی فوتبال نابینایان را داشته ام، همواره انتظار داشتم در یزد هم ما شاهد ظهور استعداد در این زمینه باشیم که به لطف خدا این فرصت برای نابینایان استان فراهم شده است.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد اظهار داشت: برای حمایت از تیم فوتبال نابینایان استان مساعدت لازم را داریم و در این خصوص تلاش می‌کنیم تهیه زمین چمنی با دیواره مناسب برای تمرین این را هم در دستور کار قرار دهیم.

حسین دشتی، رئیس هیئت‌های ورزش نابینایان و کم بینایان استان یزد هم که تیم فوتبال نابینایان استان را برای این دوره از رقابت‌ها همراهی می‌کند، گفت: تیم ما که کمتر از یک سال است وارد این عرصه شده، برای اولین بار در این مسابقات شرکت نموده که از حامیانی که ما را در این میدان برای اعزام تیم تنها نگذاشتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی گفت: این تیم قرار است با تیم‌هایی با بازیکنان در سطح ملی که بیش از ۱۳ سال سابقه شرکت در مسابقات قهرمانی کشور را دارند، رقابت کند.

حسین مجاهدیان، مربی تیم فوتبال نابینایان استان یزد نیز گفت: تیم فوتبال نابینایان استان، از سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز نموده و امسال برای اولین بار است که به مسابقات کشوری اعزام می‌شود.

وی افزود: این رشته از جمله رشته‌های ورزشی است که برای فعالیت خود به سخت افزارهایی، چون زمین چمن مصنوعی با دیواره‌های مناسب، توپ مخصوصی که دارای صدا باشد و همچنین امکاناتی برای ایاب و ذهاب و انتقال بازیکنان به محل تمرین، نیاز دارد که امیدواریم با حمایت مسئولان از این تیم در آینده سهمی را در ترکیب بازیکنان تیم ملی داشته باشیم.

مربی تیم فوتبال نابینایان استان یزد گفت: این دوره از مسابقات فوتبال نابینایان کشور در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان از تاریخ دوم لغایت پنجم اسفند سال ۱۴۰۱ در اردوگاه شهید بهشتی منطقه خزر آباد واقع در استان مازندران، برگزار می‌شود.