سومین جشنواره عسل بنادکوک، با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان تفت ، تولیدکنندگان عسل و فرآورده های جانبی آن و جمعی از مسئولان به کارخود پایان داد. محمدحامد میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر، مدیرجهادکشاورزی شهرستان تفت در حاشیه آیین اختتامیه این جشنواره، هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی صنعت زنبورداری، اشتغال پایدار، ترویج مصرف فرآورده های ارگانیک […]

سومین جشنواره عسل بنادکوک، با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان تفت ، تولیدکنندگان عسل و فرآورده های جانبی آن و جمعی از مسئولان به کارخود پایان داد.

محمدحامد میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر، مدیرجهادکشاورزی شهرستان تفت در حاشیه آیین اختتامیه این جشنواره، هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی صنعت زنبورداری، اشتغال پایدار، ترویج مصرف فرآورده های ارگانیک زنبورعسل، برندسازی عسل بنادکوک و گردشگری کشاورزی برشمرد.

محمد جعفری گفت: در سال مزین به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین باید در کنار تولید و حفظ اقلیم و محیط زیست به سمت اشتغال پایدار حرکت کنیم.

وی ادامه داد: اهمیت زنبورعسل و گرده افشانی در زاد آوری ، تکثیر وافزایش تولید محصولات کشاورزی واحیا اراضی مرتعی بی بدیل می باشد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تفت با بیان اینکه زنبورداران کشور در شرایط پرمخاطره و خشکسالی با تمام توان خود درحال تلاش و تولید هستند، اظهار داشت : باتوجه به نقش موثر زنبورعسل در توسعه پایدار بخش کشاورزی، حمایت حداکثری ازفعالان این بخش در دستور کارجهادکشاورزی قرارگرفته است و تلاش میکنیم بااستفاده از ظرفیت های قانونی موجود مشکلات پیشروی صنعت زنبورداری مرتفع شود.