رئیس شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورا، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) هفتمین پیشوای شیعیان مطرح کرد: زلزله ترکیه و سوریه زنگ خطری برای کشور های دیگر است که در ساخت و ساز ها تمام اصول فنی را رعایت کنند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ عزیزالله سیفی […]

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورا، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) هفتمین پیشوای شیعیان مطرح کرد: زلزله ترکیه و سوریه زنگ خطری برای کشور های دیگر است که در ساخت و ساز ها تمام اصول فنی را رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ عزیزالله سیفی ادامه داد: گزارش ها نشان می‌دهد زلزله ترکیه بیش از ۴۰ هزار مصدوم و کشته به جای گذاشته است و یکی از دلایل آن برخی ساخت و ساز های غیر اصولی در ترکیه است، این حادثه برای همه از جمله مسئولین در حوزه شهر و شهرسازی کشور و به خصوص شهر جهانی یزد درس عبرتی است که در ساخت و ساز تنها به جلوه بصری ساختمان بسنده نکنند و به اصول فنی و مقاوم سازی آن توجه ویژه ای داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت وجود دستگاه لرزه نگاری و شتاب نگاری در راستای سنجش پیش بینی و ابعاد زلزله گفت: اهمیت شناسایی و ممانعت از ساخت و ساز بر روی گسل و همچنین رعایت اصول فنی ساختمان سازی دو موضوع اساسی برای کاهش خسارت های جانی و مالی در زمان وقوع زلزله است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تأکید کرد: هرچه توجه به مقاوم سازی ساختمان ها همچنین نظارت و رعایت اصول ساخت و ساز افزایش یابد اثرات تخریبی ساختمان ها هنگام وقوع زلزله و دیگر حوادث کاهش می‌یابد.

سیفی افزود: ایجاد زیرساخت نیز از جمله آماده سازی و احداث فرودگاه، جاده و سیستم امداد و نجات پیش از زلزله بسیار اهمیت دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در پایان ضمن تقدیر از شهردار و مسئولینی که برای احداث مقبره پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران اقدام کردند گفت: بیش از ۱۴ سال است که مسئولین و ارگان های متعدد در صدد احداث مقبره مهدی آذر یزدی بودند اما به دلیل اختلاف نظر در طرح و نحوه احداث، اجرا نشد، خوشبختانه در این دوره با پیگیری شورای ششم شهر یزد و شهرداری و دیگر مسئولین، احداث مقبره پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران اجرا شد.