به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سیاست های ابلاغی رئیس قوه قضاییه در امور فرهنگی و رسانه ای و تحقق اهداف سند تحول و تعالی قوه قضاییه، برگزار می گردد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: این […]

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سیاست های ابلاغی رئیس قوه قضاییه در امور فرهنگی و رسانه ای و تحقق اهداف سند تحول و تعالی قوه قضاییه، برگزار می گردد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: این جشنواره با همکاری دستگاه های عضو شورای قضایی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار می گردد.

غلامعلی دهشیری افزود: ارتباط با رسانه ها و ایجاد بستری مناسب بر محور اصول و خط مشی های دستگاه قضا همراه با تدوین راهبردهای مناسب و آینده نگر و در مواجهه با پدیده های اجتماعی با رویکرد پیشگیرانه از ضروریات برگزاری جشنواره است.

وی اظهار داشت: دستگاه قضایی با رسالت خطیری که بر عهده دارد در زمینه اطلاع رسانی نیز با مسائل خاص و منحصر به فردی گریبانگیر است و باید برای موضوعات مرتبط با خود یک نگاه عمقی و همه جانبه نگر را دنبال کند تا با ارائه آموزش های حقوقی و قضائی در قالب های مختلف به ویژه قالب های نوین و جذاب، تقویت کننده حس عدالت در بین اقشار مختلف باشد.

این مقام قضایی، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای دستگاه قضایی و ایجاد زمینه آموزش و بالا بردن آگاهی های حقوقی، قضایی و قانونی آحاد جامعه را از اهداف این جشنواره برشمرد و بیان داشت: تلاش برای ارتقاء سطح علمی و حرفه ای اصحاب رسانه، هنرمندان و عموم جامعه در حوزه حقوق و قضا، تولید محتوای فاخر و هنرمندانه در حوزه حقوقی، قضایی و قانونی در جهت افزایش آگاهی عموم جامعه و حمایت از خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان و هنرمندان و علاقه مندان در حوزه حقوق و قضا از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۴ بخش اصلی، رسانه، ویژه و نقد برگزار می شود، ابراز داشت: بخش اصلی با همکاری و محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود و رسانه ها در موضوعات فراخوان شده جشنواره در قالب های تیـتـر،گزارش، مصاحبه، یادداشت و مقاله و گزارش تصویری مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در بخش ویژه، موضوعات فراخوان شده در قالب های پوستر، پادکست، موشن گرافی، کلیپ های کوتاه رئال، کلیپ های موبایلی، عکس حرفه ای وآماتوری داوری انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش رسانه عملکرد رسانه ها ارزیابی می شود، افزود: یکی از بخش های جدید جشنواره عدلیه و رسانه که در دومین دوره این جشنواره اضافه شده است، بخش نقد است که مقرر است، بهترین نقد های ارائه شده با توجه به موضوعات ذکر شده در آیین نامه و بر اساس سند تحول قضایی مورد تقدیر قرار گیرد.

دهشیری خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و همراهی در این جشنواره می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.adliehyazd.ir مراجعه نمایند و یا به کانال جشنواره در پیام رسان ایتا به آدرس https://eitaa.com/AdliehYazd بپیوندند.