رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: ۳ پارک کوهستان، بزرگ شهر و ملل برای اسکان مسافران نوروزی آماده سازی شده است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ فاطمه زارع در جلسه با مدیران حوزه خدمات شهری شهرداری، از برنامه ریزی برای استقبال از مسافران نوروزی برای نوروز ۱۴۰۲ خبر داد […]

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: ۳ پارک کوهستان، بزرگ شهر و ملل برای اسکان مسافران نوروزی آماده سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ فاطمه زارع در جلسه با مدیران حوزه خدمات شهری شهرداری، از برنامه ریزی برای استقبال از مسافران نوروزی برای نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و افزود: تشکیل کمیته های هشتگانه ستاد تسهیلات نوروزی (کمیته خدمات شهری، کمیته زیربنایی و حمل و نقل، کمیته فرهنگی – هنری و گردشگری، کمیته امور پشتیبانی و مالی، کمیته اداری و فناوری، کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات، کمیته امنیتی و حراست و کمیته بازرسی و پاسخگویی) به منطور برنامه ریزی بهتر برای استقبال از مسافران نوروزی، در شهرداری تشکیل شده است.

وی ادامه داد: ساماندهی ورودی ها، زیباسازی سیما و منظر شهری، رنگ آمیزی ها، مکان های اسکان، المانهای های نوروزی، اجرای جشن ها و برنامه های فرهنگی، نظافت شهر به ویژه بافت تاریخی و موضوع ترافیک، بصورت ویژه در این کمیته ها بررسی می شود.

وی گفت: باتوجه به جلساتی که در ستاد تسهیلات نوروزی برگزار شد فضاسازی شهری، گل‌کاری، آماده‌سازی فضای سبز و نصب المان‌های نوروزی در آستانه بهار در سطح شهر یزد در حال انجام است تا فضای شهر زیباتر شود و نشاط اجتماعی در میان شهروندان افزایش پیدا کند.

وی به بازدیدهای میدانی هر هفته با حضور مدیران شهرداری برای احصاء کمبودها و مشکلات شهری و همچنین برای برنامه ریزی بهتر برای استقبال از مسافران نورزی اشاره کرد و گفت: نونوار شدن پارک ها و معابر در ایام نوروز، ایجاد المان‌های مختلف و گل کاری معابر در آستانه عید نوروز، نونوار شدن وسایل بازی کودکان، نظافت معابر و پیاده‌روها، رنگ‌آمیزی ترافیکی سرعت‌کاه‌ها، جداول، همچنین نورپردازی معابر و میادین شهر، مراکز تفریحی و بوستان‌ها برای حضور شهروندان و مسافران و خرید مبلمان لازم برای پارک ها و بوستان ها نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: سه مکان برای اسکان میهمانان نوروزی از جمله پارک بزرگ شهر، پارک کوهستان و بوستان ملل در نظر گرفته شده است.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه امسال عید نوروز با آغاز ماه مبارک رمضان همراه است اکثر برنامه های فرهنگی شهرداری از بعد افطار تا سحرگاه برگزار خواهد شد و شایسته است فضا سازی های شهری متناسب با این ایام مبارک هم در نظر گرفته شود.